Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, İstanbulspor maçının ardından açıklamada bulundu.

"ÜÇÜNCÜLÜK VE TÜRKİYE KUPASI"

Abdullah Avcı, "Maç öncesi değinmedim ama taraftarsız olmuyor. Bu üçüncü maç. Bir tane kaldı. Bu sene bitiyor. Onlar bizim gücümüz, 12. adamımız. Önümüzdeki sezon umarım bizi yalnız bırakmayacaklar. Böyle ortamlarda konsantre olmak kolay değil. Ligin duran toptan en çok gol yiyen takımı. Duran toptan Onuachu golü ile bulduk. Planladığımız gibi başladık. Teknik adam olarak keyif aldığımız şey, planladığınız şeyden karşılık alırsanız bu bizi mutlu ediyor. Önde planladığımız baskıdan da sonuç aldık. Rakip iyi ve organizasyonu olan bir takım. 2-0 öndeyiz ve futbolcu bazen bireyselliğe dökebiliyor. Bu olmaması gerek. Oyunun her anını doğru oynamak gerek. Oyunda inişler çıkışlar olabiliyor. Devre arasında uyardık ve 3-0 oldu. Korumamız gereken oyuncuları da taktiksel değil koruma amaçlı oyuncuları dışarı aldık. Kazandık. Bugün itibarıyla ligin son 2 haftasına girerken Avrupa kupalarını garantiledik. 3. olmak ve kupayı kazanmak istiyoruz. Bu yüzden gelecek hafta değerli." dedi.

Avcı, açıklamalarını, "İstanbulspor, hayatımın başlangıcında adım attığım önemli bir yer. Ben oynarken formada isim yazmıyordu. Bana isim yazılı forma vermeleri çok güzel. Her zaman saygı oluşturuyor bu. Antrenörlüğe 99'da başladığım yer İstanbulspor. Bundan sonrası için onlara başarı diliyoruz." diye sürdürdü.

EDIN VISCA İÇİN AÇIKLAMA

Abdullah Avcı, "1.5-2 günlük izin yapacağız, lig bitene kadar başka izin olmayacak. Umarım sezon bitene kadar tüm maçları kazanırız." değerlendirmesinde bulundu.
 

Abdullah Avcı'nın Vazgeçilmezi Olmak İstiyor Abdullah Avcı'nın Vazgeçilmezi Olmak İstiyor

SONRADAN OYUNA GİREN OYUNCULARIN PERORMANSI

Avcı, sonradan oyuna giren oyuncuların performansıyla ilgili olarak ise, “Edin Visca’yı değerlendireyim. Müthiş profesyonel. 12 senedir bu ligde en fazla asist yapan oyuncu. Bugün de 3 asistle devam etti. 
Hepsi bizim oyuncumuz. Orsic’i kazanmak istiyoruz. Ciddi sakatlıktan çıktı. Umut gol kralı. Kerem benim aldığım oyuncu. Sadece şuna ihtiyacı var. Teknik kapasitesi olan oyuncu. Sürekli oynamaya ihtiyacı var. Özel bir oyuncu. 
Fernandez, o bölgede 100 tane maç oynadı. Verileri önüme aldığımda Berat’ın olmadığı yerde veya Berat’ta olduğu yerde onu bu şekilde değerlendirmek istiyoruz. 
Mehmet can da Baniya da burada bir sürü maç oynadı. Takım için hep beraber doğru olanı yapmaya çalışacağız” dedi.

Editör: Haber TS