Ümraniyespor ile oynanacak karşılaşma öncesinde konuşan Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, şu ifadeleri kullandı: 

“Tekrar lig başlıyor, futbolun iyileştirme ve birleştirme gücü ortaya çıkacak. Umarım bu beraberliğimiz, süreç devam eder. 
Komşumuz Yunanistan’da da tren kazası oldu, bizde de 2 tane oraya yakın oyuncu var. Onlara da başsalğı diliyorum. Deprem döneminde bize çok destek oldular. 
Evet eksikliklerimiz var. Marek, Visca önümüzdeki hafta aksilik olmazsa ki Markovic’din cezası bitiyor. Önümüzdeki hafta bizimle beraber olacaklar. 
Baka’nın antrenmanda son anda durum oluştu. Onun önümüzdeki hafta gidişatına bakacağız. 
Ümraniyespor ile 3. Defa karşılaşıyoruz. Hep saha içinde zorluklar çıkaran ve ligin saha içinde en iyi organize olan takımı. Skor olarak kaybetmiş olabilir ama oyun olarak kaybetmemiş bir takım. Başında teknik direktör beraber çalıştığımız arkadaşımız. Harika işler yapıyor. Organizasyon olarak, çok hoşuma gidiyor umarım böle devam eder. 

Kulübümüzün yaşadığı süreç var. Öncelikle, Başkan ve Yönetim Kurulunun aldığı karar var. Camia ve onlar adına hayırlı olmasını diliyorum. 
Biliyorsunuz, Kulüplerde, Başkanlar, Sporcular, biz teknik heyet, profesyoneller hep gelip geçicidir. Esas olan Trabzonspor ve taraftardır. 
Sayın Başkan Ahmet Ağaoğlu, Ertuğrul Doğan, yönetim kuruluçok önemli işler yapmışlardır. Çok önemli başarılar kazanmışlardır. Onun için Trabzonspor tarihinde her zaman çok iyi şekilde anılacaktır. 

Biz buradan içtenlikle bu süreçte sayın Başkan Ahmet Ağaoğlu’na, Ertuğrul Doğan ve yönetimine teşekkür ediyoruz. 

Trabzonspor camiası güçlü bir camia. Tekrar güçlü bir başkan ve yönetim kurulu en kısa zamanda oluşacaktır. 

Ali Sürmen'den O İsme Tepki: "Burası Şov Yapma Yeri Değildir" Ali Sürmen'den O İsme Tepki: "Burası Şov Yapma Yeri Değildir"

BELKİ BURALARDA OLMAYABİLİRİZ

Bizim açımızdan soracak olursanız;
Bizler profesyoneliz. Mukavelemizi başkan ve yöneticilerle yapıyoruz ama bağlı olduğumuz yer Trabzonspor’dur. 
Trabzonspor’da en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 
Biliyorsunuz, 30 aya doğru gidiyoruz. 
Geldiğimiz günden itibaren başkan ve yönetimle çok önemli işler yaptık. 
Ama bunu yanında Yarın biz de profesyoneliz, belki buralarda olmayabiliriz. Ama ayrılırken, burada hafıza, oyun kültürü bırakmak istiyoruz. İyi izler bırakarak ayrılmak istiyoruz. 
Bu sene de kupa hedefimiz devam ediyor. Ligde de her zaman yukarılarda olmuştur. Bugün de tekrar kazanarak, kazanma alışkanlığını devam ettirmek istiyoruz.