Hatayspor ile deplasmanda karşılaşacak Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, mücadele öncesinde yayıncı kuruluşa şu açıklamaları yaptı;

Hatayspor’un ligdeki genel durumuna baktığımızda kazanması gereken maçları kaybettiler. Her takımın yaşadığı inişleri çıkışları yaşadılar. 

Biz de bir ivme bir seri yakalamak istiyoruz. Kazanarak devam ediyoruz, sayıyı arttığımızda özgüvenimizi oluşturmak istiyoruz.

Visca Açıkladı: Çok Kötüydü Visca Açıkladı: Çok Kötüydü

Marek Hamsik son antrenmanda sakatlandı, sağlık ekibi onunla ilgili bilgilendirme yapar, süresini bilmiyorum. 3-4 hafta minimum duruyor. Ömür iyiydi ancak hafif bir riski vardı. Onu geri çektik onu. Enis o mevkinin oyuncusuydu Djaniny geçen haftada vardı. Geçen seneki güçlü oyun kimliğinden değişen oyuncu sirkülasyonları biz yeni oyun kimliğine itti. Bu formasyonu 3. Defa deniyoruz. Müsabaka buna uygun. Umarım bu formasyonla bunun karşılığını alırız. O ivmeyi kazanma alışkanlığını tekrar edinmek için sabırlı olur ve kazanma ihtimalimiz yüksek bir müsabakaya çıkıyor.

Trabzonspor’un yoğun fikstürü ile ilgili gelen soruya “ Sezon başı özellikle Şampiyonlar Ligi Avrupa Ligi ve ligde yoğun bir tempomuz vardı.  Antalya ve Adana maçlarında yüksek nem oranıyla geldik. Şikayet değil ama böyle çıktık. Serzeniş değil fikstürden kaynaklanan bir durum. Galatasaray ve Ümraniyespor maçıyla arada 5 günlük boşluk var. Taraftarımızın özellikle bizim yanımızda her zaman olduğu gibi yine onlar. İnşallah onları mutlu ederiz.