Bordo-mavili takımdaki ilk dönemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Avcı, "2 sene 4 ay toplamda 28 ay burada görev yaptım. Belki de hayatımın en güzel günlerini, sevinçlerini burada yaşadım. Planladığımız hedefimize, taraftarlarımızla ve yöneticilerimizle ulaşmış olduk. Şampiyonluktan sonraki senelerde yaşanan dalgalanmaları yaşadık. Şehre geldiğimde de söylediğim gibi, yeni gelmedim geri geldim." dedi.

Abdullah Avcı'dan Orsic Açıklaması Abdullah Avcı'dan Orsic Açıklaması

Teknik ekibiyle ilgili Abdullah Avcı, "Ekiplerden zaman zaman değişiklikler oluyor. Bir önceki ekipte Orhan Hoca vardı. Yaşar hoca benle beraberdi. İstanbul'dan desteğini sürdürecek. Egemen Korkmaz da bizle devam edecek. Mustafa Sarp bizimle olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Abdullah Avcı, bu sezona ilişkin ise şunları söyledi, "Trabzonspor'un bulunduğu yerde yarış vardır. Bu sene hedef Avrupa kupalarına katılabilmek, devamlı maç kazanmak ve Türkiye Kupası, gelecek sezonun planlamasını yapmak."

"Antrenmanlarda şu anda çok iyi cevaplar veriyorlar"
Takımla ilgili değerlendirmelerde bulunan Avcı, "Görevde olmadığım sürede Trabzonspor'u takip ettim. Nenad hocaya da teşekkür ederim hizmetleri için. Oyuncu grubunun yüzde 50-55'i tanıdığım oyuncular. Diğer oyuncuları antrenmanlarda tanımaya çalışıyorum. Antrenmanlarda şu anda çok iyi cevaplar veriyorlar. " ifadelerini kullandı.

"Trabzonspor'un da benim de hedefim bitmedi bitmeyecek"
Avcı, taraftarın desteğine dikkat çekerek "Doğru bir planlama yaparsan ligimizde ve Avrupa'da başarılar gelebilir. Ben de bir baskı yok. Destekleri için taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Onlarla birlikte yaptık her şeyi. Taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Trabzonspor kazandıkça onlar mutlu oluyorlar. Trabzonspor'un da benim de hedefim bitmedi bitmeyecek." dedi.

"Özel bir oyuncu"
Nicolas Pepe'nin son durumunu paylaşan Avcı, "Pepe ile önceki gün görüşme yaptım. Uzun süre oynamamasının ve hazırlık kampı yapmadı. Gün gün iletişim halindeyiz. Özel bir oyuncu. Bize maçlar kazandıracak. Antrenman ve maç için sürelerini ayarlayıp hareket edeceğiz." açıklamasında bulundu.

Nwakaeme ve Yusuf Sarı'yla ilgili gelen soruyu yanıtlayan Avcı, "Nwakaeme'nin burada kalmasını istedik. Ancak mali açıdan olmadı. Ben yollamışım gibi söylediler. Seviyoruz. Bu kulübe çok önemli katkı sağladı. Ben geldiğimde Yusuf Sarı burada oynuyordu. 1 sene kontratı vardı. Biz uzatmak istedik. Yusuf uzatmadı. Kadroya giremiyorum, yedek kalıyorum dedi ve Rizespor'a gitti. Yusuf'u biz güzel anılarla anıyoruz." dedi