Fotoğraflarımız ve videolarımız en değerli varlıklarımızdan bazılarıdır. Hayatımızın anılarını yakalarlar ve onları güvenli bir şekilde saklamak önemlidir. Bu nedenle bulut depolama hizmetleri çok popüler. Apple ve Google gibi şirketler bu hizmetleri sunuyor ve birçok özelliğe sahipler. Ancak Apple, son zamanlarda birçok ülkede iCloud+ aboneliklerinin fiyatlarını artırdı. Bu bazı kullanıcıları rahatsız edebilir. Detaylar burada…

OnePlus Pad Go 2.4K Çözünürlüklü Ekran Sunacak! OnePlus Pad Go 2.4K Çözünürlüklü Ekran Sunacak!

Apple iCloud Plus Zammı Üzdü

iCloud+, gizliliğinizi korumanıza ve verilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olacak çeşitli özellikler sunan birinci sınıf bir aboneliktir. Bu özellikler arasında iCloud Private Relay, Hide My Email ve HomeKit Secure Video yer alır.

iCloud+ ayrıca temel iCloud planından daha fazla depolama alanı sunar. Şimdi, Apple son zamanlarda birçok ülkede iCloud+ aboneliklerinin fiyatlarını artırdı.

Apple, İngiltere, İskandinavya, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Güney Amerika gibi bazı ülkelerde iCloud+ depolamanın fiyatını artırdı. Fiyat artışı yaklaşık yüzde 25 oldu.

Birleşik Krallık'ta iCloud+ depolama için yeni fiyatlar:

50 GB: £0,79/ay → £0,99/ay

200 GB: £2,49/ay → £2,99/ay

2 TB: £6,99/ay → £8,99/ay

Fiyat artışı Danimarka, İsveç, Norveç, Polonya, Bulgaristan, Romanya, Türkiye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Tanzanya, Güney Afrika, Kolombiya, Peru ve Brezilya'da da yaşandı. ABD, Kanada ve AB'deki fiyat hala aynı.

Apple, fiyatları neden yükselttiğini açıklamadı. Bunun nedeni, veri depolama ve bant genişliği için artan maliyetler olabilir.

Bazı insanlar fiyat artışından rahatsız. Bazı insanlar ayrıca Apple'ın Google ve Microsoft gibi rakiplerinin benzer depolama planlarını daha düşük fiyatlarla sunduğuna dikkat çekti.