Apple, 2018'den bu yana iPad Pro'larıyla birlikte ikinci nesil Apple Pencil akıllı kalemlerini satıyor. iPad Pro serisi artık üç nesil önde ancak Apple hâlâ aynı kalemi satıyor. Geçmişte yeni bir Pencil söylentileri olsa da henüz bir gelişme kaydedilmemişti.

Samsung Galaxy S24 Ultra, 200 MP Kameralarla Gelecek! Samsung Galaxy S24 Ultra, 200 MP Kameralarla Gelecek!

Bugün ortaya atılan iddiaya göre Apple nihayet değiştirilebilir manyetik uçlara sahip üçüncü nesil bir Apple Pencil 3 üzerinde çalışıyor. Bu, yalnızca tek bir değiştirilebilir uca sahip olan mevcut Apple Pencil'a göre önemli bir yükseltme olacaktır.

Değiştirilebilir uçlar, kullanıcıların Apple Pencil'ı çizim, teknik çizim ve boyama gibi farklı kullanımlar için özelleştirmesine olanak tanıyacak. Ayrıca ucun aşınması veya hasar görmesi durumunda değiştirilmesini de kolaylaştıracaktır.

Majin Bu, üçüncü nesil Apple Pencil'ın ayrıntılarını, farklı kalınlık ve uç boyutlarıyla bu uçların nasıl görünebileceğine dair üç örneği de gösteren bir tweet aracılığıyla paylaştı.

Apple, 2021'de değiştirilebilir uçlar için bir patent aldı, dolayısıyla bu söylentinin doğru olması mümkün. Ayrıca Apple'ın gelecek yıl için yeni iPad modelleri üzerinde çalıştığını da biliyoruz, dolayısıyla Apple Pencil 3'ün de onlarla birlikte piyasaya sürülmesi muhtemel.

Değiştirilebilir uçlara ek olarak Apple Pencil 3'ün daha hassas ve daha uzun pil ömrüne sahip olduğu da söyleniyor. Bunlar kullanıcıların uzun zamandır istediği iki özellik; dolayısıyla bunların yeni nesil Apple Pencil'da uygulandığını görmek harika olurdu.

Apple Pencil 3 hakkındaki söylentiler oldukça ilginç görünüyor. Eğer bunların doğru olduğu ortaya çıkarsa, bu, mevcut Apple Pencil'a göre önemli bir yükseltme olacak ve onu kullanıcılar için daha çok yönlü ve kullanışlı hale getirecek.