Trabzonspor’da görevinden istifa ettikten sonra TSYD’yi ziyaret ederek basın mensuplarıyla vedalaşan Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı açıklamalarında,

Hep beraber yaşadık. Burada şampiyonlukta da, geçen süreçte de, kırılan rekorlarda da herkesin, taraftarın, yönetimin, çalışanın, personelin, sizlerin herkes bunun bir parçası. Yabancı oyunculara söylerken, “To gether” Her beraber kazanıyoruz, her beraber kaybediyoruz.

Yüksek enerjili şehre geldim. Bu yüksek enerjisini bana ve takıma çok iyi yansıttılar. Bunun karşılğını uzun süredir beklenen şampiyonulğu aldık.
Şampiyon olduktan sonra galiba buradaydım. Harika duygular yaşadık.

Orhan Ak'ın Teknik Kadrosunda Yer Alan İsimler Belli Oldu Orhan Ak'ın Teknik Kadrosunda Yer Alan İsimler Belli Oldu

Buraya gelirken, Trabzon ve Trabzonspor’a gelirken “Böyle bir hikaye yazacaksın, senaryo yazacaksın” deseler buna kimse “Hemen böyle olacak” demezdi. Şükürler olsun. İyi niyetli, samimi oluyorsan, hayat sana bunun fırsatlarını bir yerde, bir şekilde veriyor.

Böyle büyük camiada bunun örtüşmesi benim adıma son derece mutluluk verici.

Varlığımı tekrar hissettiğim, çok güzel duyguların karşılıklı yaşandığı büyük camiada bunları yaşadığmı için çok mutluyum.

Belki de Trabzon’da ilk defa böyle bir ayrılık oluyor. Ayrılışların da böyle olması harika bir örnek. Onun için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 TRABZON BASINI DEĞERLENDİRMESİ

Bana gelirken, çok zorlanırsın dediler. Ama hakikaten 27 – 28 ayda bana ve takıma verdiğiniz destek… Çok içine girmedim ama anlattıkları gibi değilsiniz.

Yöresinin insanısın. Duyguları çok yoğun yaşıyoruz. Ya dipte, ya da tepede yaşıyoruz. Bunu biraz dengelemeye çalıştım aslında. Zaman zaman dengeledik diye düşünüyorum. Bu kulüp, büyük, enerjiyi yüksek şehir. Çok büyük potansiyeli var. Müzede yer almak hedefimdi. O kasketle orada kalmak ve bunu kaybetmemekti bütün derdim. Onun için şükürler olsun diyorum.

Trabzon’da kasket nasılsa, Trabzonspor’da benim başımın üstünde.