Öncelikle henüz 24 yaşında ve yüksek potansiyelli bir oyuncu olarak, Suudi Arabistan Ligi’ne gitmen herkes için biraz şaşırtıcı oldu. Trabzonspor’dan ayrılış süreci nasıl gelişti?

"Yeni sezon başlarken Hull City’den bir teklif vardı. Kulübümüz ve Abdullah hoca veto ettiler. Ben de saygı duydum. Ondan sonraki gelişen ortam veya benim rahat hissedip hissetmemem, acaba aklıma ayrılsam mı yeni bir maceraya atılsam mı düşüncesini soktu. Türkiye içerisine gitmek istemezdim Trabzonspor’dan sonra. Menajerim böyle bir teklif getirince ben de şaşırdım, biraz araştırdım. Lig kalitesi beklendiği kadar alt seviye değil sadece sıcak çok etkiliyor oyuncuları. Beklenmedik bir anda karar verdim ailemle de konuşarak ve Suudi Arabistan’a El İttifak’a gittim."

Trabzonspor’a gelmeden o dönem Galatasaray ’la da ciddi şekilde adın geçiyordu... Gençlerbirliği’nden ayrılırken neler yaşandı, Trabzonspor’a gidiş sürecin nasıl oldu?

"Bildiğim 1-2 kulüp vardı, menajerim ilgileniyordu. Taa ki Abdullah Avcı arayana kadar... Benimle alakalı düşüncelerini söyledikten sonra transfer defteri o gün kapanmıştı ve Trabzonspor’a gitmeye karar verdim. Bana verdikleri değer çok hoşuma gitmişti. Diğer teklifleri bir kenara bırakmıştım."