Türkiye’de ki sayılı kadın doğa fotoğraf sanatçılarından Tansu Topuzoğlu, bu yıl Habitat TV’de yayınlanmaya başlayan ‘Alpine Rotası’ belgesel programı ile ülkemizde ki doğal güzellikleri ve özellikle Karadeniz bölgesindeki dağları tanıtmaya devam ediyor.

Yaklaşık 7 yıldır dağları ve rotaları keşfettiğini belirten Tansu Topuzoğlu bu tecrübelerini anlatırken yayla yaşamlarına da değindiğini fakat şehirden uzak yaşamları detaylı olarak belgeselleştirmek istediğini belirtti. Mayıs ayında başlayacak olan ‘Ötede ki Hayatlar’ belgesel serisi ile köylerde, dağların yamaçlarında ve yaylalarda yaşan insanların hayatlarını konu alacak.


Tansu Topuzoğlu kimdir?


1993 doğumlu fotoğraf sanatçısı Tansu Topuzoğlu, üniversite yıllarında çok fazla seyahat etmiş ve hobi olarak fotoğrafçılığa başlamıştır. Çocukluğundan bu yana doğa ile iç içe olan ve kamp yapmayı çok seven Tansu Topuzoğlu’nun fotoğraf hobisi zamanla bir iş akışına dönmüş ve fotoğraf sanatı alanında ilerlemeye devam etmiştir. Yılın büyük bir kısmını seyahat ederek geçirdiğini belirten Tansu Topuzoğlu her fırsatta kendini doğaya attığını, özellikle yaz aylarının neredeyse tamamını dağlarda geçirdiğini belirtiyor.


Günümüzde ise hem manzara hemde markalama fotoğrafçılığı yapan Tansu Topuzoğlu, belgesel çekimleri ve instagramında yer verdiği manzara fotoğrafları dışında Panasonic Lumix, Canva, Adobe, İstock gibi bir çok global ve yerel kurumsal firmalar ile farklı fotoğrafçılık alanlarında çalışmaktadır. Fotoğrafçılığın bir sanat olduğunu belirten Tansu Topuzoğlu şehirde işler ne kadar çok ilerlese de doğaya olan tutkusu nedeniyle manzara fotoğrafçılığının her zaman hayatının en önemli parçası olacağını söylemektedir.

Instagram’da Takip İçin; https://www.instagram.com/tansutopuzoglu/