Trabzonspor ile her transfer döneminde adı anılan Artem Dovbyk geleceği hakkında konuştu. Bordo - mavililerle ara transfer döneminde de adı anılan Ukraynalı oyuncu “Tribüne” portalının muhabirine açıklamalarda bulundu. 

25 yaşındaki oyuncu Avrupa Kulüplerinin ilgisine ramen Dnipro - 1 Kulübü ile kariyerine devam ederken gelecek planlarında ise Ukrayna yer almıyor. 


UKRAYNA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN KATKI VERMEK İSTİYOR
Dnipro ile Ukrayna Şampiyonluğunu kazanmak istediğini ifade eden Dovbyk, “Kulüp, Ukrayna şampiyonluğunu kazanmaya kararlı. Bana artık forvet pozisyonu için bir futbolcu bulmanın zor olacağını söylediler. Takımımız şampiyonluğu kazanabilir ve bu yüzden katkıda bulunmak yani kazanmak istiyorum” dedi. 

KIŞIN TRANSFER ŞARTLARI DNİPRO’YA BAĞLI

Kış transfer dönemiyle ilgili de konuşan Dovbyk, “Kışın takım değiştirebilmem için benim değil, Dnipro - 1’e uyacak çok iyi seçenekler olması lazım.  Ancak böyle bir seçenek gelirse kışın ayrılabileceğim. Bu yüzden yaza daha hazırlıklıyım. Kışın sadece puan transferleri yapılıyor. Onun için forvete ihtiyacı olan kulüpler, ciddi para ödemeye hazırlar” dedi.

İZİN İSTEMEK, İSTEMİYOR
Kulübüyle 1 yıllık sözleşmesi kalan oyuncu, Dnipro’nun sözleşme uzatma ve iyileştirme tekliflerine karşın imza atmaması ile ilgili olarak ise, “Her transfer döneminde gidip gitmememle ilgili izin istemek istemiyorum. Bu yüzden şu anda sözleşmeye imza atmamaya karar verdim” derken yazın ayrılmaya kararlı olduğu ancak yine de şartların Dnipro’ya bağlı olduğu ifade edildi. 

ÜST DÜZEY ŞAMPİYONADA OYNAMAK İSTİYOR

Dovbyk, kendisine hangi rakamlar sunulursa sunulsun, hayalinin Avrupa’da üst düzey şampiyonada oynamak olduğunu ekleyerek sözlerini bitirdi. 

28 MAÇTA 19 GOL, 5 ASİST

Dovbyk, bilindiği gibi geçen sezon başından beri Trabzonspor ile anılıyor. Bordo - Mavililerin oyuncu için transfer girişimleri Ukrayna kulübünün istediği yüksek bonservis nedeniyle gerçekleşmedi. Şu anda Ukrayna’nın 1 numaralı forveti konumundaki Dovbyk, 28 resmi maçta 19 gol 5 asistlik performans ortaya koydu. 

İTALYANLAR BİR ADIM ÖNDE

Trabzonspor’un yanı sıra, Avrupa’dan da bir çok kulüple adı anılan oyuncuya yaz ayında Augsburg, Stuttgart, Salernitana ve Torino takımları teklif yapmıştı. Devre arası için adı Salernitana ile anılan oyuncu için İtalyan kulübünün 7 Milyon Euroluk satın alma opsiyonu ile birlikte kiralama teklifi yapacağı konuşuluyor. 

Dovbyk’ın sözleşmesi ise 31 Aralık 2023 tarihinde bitiyor. Yani yaz ayında oyuncu transfer edilmek istense bile yine Dnipro kulübüne bonservis ödenmek zorunda…