Pasifik Okyanusu’nda çekilen Trabzonspor klibi dünyaca ünlü şarkıcının dikkatinden kaçmadı.

Trabzonspor taraftarı Fatih Cevahiroğlu, gemi mürettebatı ile Pasifik Okyanusu'nda muhteşem bir gösteriye imza attı.

HaberTS İstanbul Sorumlusu Ömer Karakaş’ın paylaşımı ile beraber çekilen klip büyük ilgi görürken, bordo mavili takım da resmi hesap üzerinden görüntülere yer verdi.

Kaptan Fatih Cevahiroğlu ile de iletişime geçen Trabzonspor Kulübü, muhteşem görüntüler ile alakalı olarak proje çalışmalarına başladı.

Fatih Cevahiroğlu’nun hazırlamış olduğu klipte kullanılan müziğin de sahibi olan dünyaca ünlü şarkıcı Helena Paparizou sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülere şaşkın gözlerle ifadeler kullanarak resmi profilinden paylaştı.

Helena’nın paylaşımına Trabzonsporlu taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

FeFbFsYX0AE_qvV

Helena Paparizou Kimdir?

Helena Paparizou kimdir, Yunanlı bir ailenin kızı olan Helena Paparizou, 31 Ocak 1982‘de İsveç‘in Göteborg şehrinde doğdu ve büyüdü.

Helena’nın sanatsal yetenekleri ve başarılı olma hırsı kendini henüz çocukluk yaşlarında gösterdi. Çok geçmeden dans edip şarkı söylemeye başladı. Yetenek sahibi olduğu sanatsal alandaki eğitimlerini sürdürme kararı alan Helena, okul yıllarında çalışmalarına devam etti.


ile katıldılar ve yarışmadan üçüncülük ile ayrıldılar. Bu başarı, tarihinde yarışmada hiç birincilik görememiş olan Yunanistan‘ın en büyük başarılarından biri idi.

Yarışmadaki başarılarının ardından albümler hazırladılar ve Avrupa turnesine çıktılar. Yunanistan başta olmak üzere birçok ülkenin ünlü sanatçılarıyla ortak projelere imza attılar.

İlhan Palut'un Trabzonspor Sözleri İlhan Palut'un Trabzonspor Sözleri

2003 yılına gelindiğinde Helena bir kez daha hayatını etkileyecek önemli bir karar aldı. Müzik yaşantısına yalnız devam edecekti. Birçok başarıya imza atan grubun macerası Helena’nın bu kararıyla 2003 yılında son bulmuş oldu.

Helena Paparizou, solo kariyeri başladıktan kısa süre sonra dünya devi Sony Music ile ilk sözleşmesini imzaladı. Aralık 2003‘de solo artist olarak çıkardığı ilk albüm olan “Anapandeetes Klisis” (“Cevapsız Çağrılar”) adlı single müzik marketlerde yerini almıştı. Şarkı, ünlü sanatçı ve söz yazarı Christos Dantis tarafından Helena için özel olarak hazırlanmıştı. Büyük ilgi gören çalışma, müzik listelerinde zirvede yer alarak “Altın Albüm” statüsüne ulaştığında, sonuç kimse için süpriz olmamıştı.


2004 baharında ilk albümünü tanıttı: “Protereotita” (“Öncelikler”). Helena gene hit şarkılarla hayranlarının karşısındaydı. “Antithesis”, “Anamnisies”, “Katse Kala” ve “Stin kardia mou mono thlipsi” en çok ilgi gören parçalardı. Albümün başarısı onu daha da yukarılara taşımıştı. 2004–2005 kış sezonu’nda Sakis Rouvas ve Giorgos Mazonakis ile birlikte Fever gece klübü’nde çahne almaya başladı.

Yunanistan’daki başarıları ve populeritesine birde çalışkanlığı eklenince ülkesi o’na bir kez daha şans veriyordu. Ukrayna‘nın Kiev şehrinde yapılacak olan 2005 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda Yunanistanı birkez daha Helena temsil edecekti.

Başarıyı yakalamak için çalışan Helena, şarkılarının İngilizce versiyonlarını içeren yeni bir albüm çıkardı: “Euro Edition”. 10 şarkılık albüm’ün ilk şarkısı olan “My Number One” (“Benim Bir Numaram”) ile 21 Mayıs 2005 gecesi yapılan yarışmada büyük başarı yakaladı ve 230 puanla birinci oldu ve Yunanistan’a yarışma tarihindeki ilk birinciliğini kazandırdı.