elektronik haberleşme hizmeti aboneliklerinde yapılacak sözleşmeler e-Devlet üzerinden iptal edilebilecek. Hemen hemen bütün sözleşmelerinizi iptal etme kolaylığı sunan platform da işlemleri yapmakta çok kolay.

e-Devlet vatandaşlar için çok büyük bir kolaylık sağlayan bir dijital platform. Bütün kamu işlemlerinizi kolayca gerçekleştirdiğimiz e-Devlet üzerinden artık bulunduğunuz abonelikleri de iptal edebileceksiniz. Yani herhangi bir GSM operatöründe bulunan aboneliğinizi herhangi bir bayi veya müşteri hizmetleri ile uğraşmadan iptal edebilirsiniz. Tabi ki dikkat etmeniz gereken hususlarda var. Örneğin taahhütlü bir sözleşmeyi iptal ettiğinizde son gelen faturada sürpriz bir rakamla karşılaşabilirsiniz.

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için öncelikle aboneliğinizi bir bayi veya müşteri hizmetlerinden öğrendikten sonra e-Devlet üzerinden kolayca iptal edebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden veya akıllı cep telefonunuz üzerinden e-Devlet'e girerek arama butonuna iptal etmek istediğiniz aboneliği yazarak aboneliği iptal et butonuna tıklamanız yeterli.