SUV araba modellerinin son 2 yılda artan popülaritesini fark etmemek mümkün değil! Eskiden araba deyince insanların büyük bir çoğunluğunun kafasında sedan arabalar canlanırdı. Şimdi ise bu durum değişmek üzere... Peki ülkemizde bu sene Ekim ayında en çok satılan SUV araba modelleri hangileri oldu? Güncel teknoloji haberleri paylaşan TeknoPush,sizler için derledi...

Yerli otomobil TOGG T10X’in başı çektiği listeye birlikte göz atalım. 2023 yılı Ekim ayında en çok satılan sıfır kilometre SUV otomobilleri sıraladığımız liste, Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği'nin yayınladığı Ekim 2023 raporunu kaynak alarak hazırlanmıştır.

2023-Ekim Ayında En Çok Satılan 0 Kilometre SUV Otomobiller

1- TOGG T10X V2 (Uzun Menzil)

Türkiye Otomobil Girişim Grubu tarafından üretilen TOGG T10X V2 (uzun menzil), Ekim ayında toplam 3.567 satışla uzun zamandır listenin birinci sırasında bulunan Fiat Egea Cross’u geçerek ilk sıraya yerleşti.

2- Fiat Egea Cross

Türkiye’de üretilen ve uzun zamandır en çok satılan 0 kilometre SUV olmayı başaran Fiat Egea Cross, liderliği çok küçük bir farkla TOGG T10X'e devretti. 3.410 satışla yerli otomobil TOGG T10X’in hemen ardından 2. sıraya yerleşti.

3- Nissan Qashqai

Satışa sunulmasından bu yana ülkemizde çok ilgi gören ve iddialı satış rakamlarına erişen Nissan Qashqai, Ekim ayında 2.119 adet satış rakamıyla listenin 3. sırasına yerleşti.

4- Peugeot 2008

Tıpkı Nissan Qashqai gibi satışa sunulduğu günden bu yana çok ilgi gören ve iddialı satış rakamları yakalayan Peugeot 2008, 1.768 satış ile 4. Sırada yer aldı.

5- Chery Tiggo 8 Pro

Türkiye piyasasından 2017 yılında çekilen Chery, 2023 yılının Mart ayında geri dönmüştü. Chery, geri döndüğü günden bu yana uygun fiyatları ve şık modelleri ile dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Chery’nin geniş hacimli SUV modeli Tiggo 8 Pro, 1.710 adet satış ile listemizin 5. sırasında yer aldı.

Albea ABS Beyni Satın Al Albea ABS Beyni Satın Al

KAYNAK: Teknopush.com