İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Altılı Masa’nın adaylık toplantısı sonrası ilk kez konuştu, “Adaylığımla ilgili bir mesele yok. Daha önce de şiddetle söyledim ‘Benim adayım genel başkanımdır…” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “Yeni Bir Sabah” programında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Altılı Masa’nın adaylığın konuşulduğu son toplantısına değinen İmamoğlu “Benim adaylığımla ilgili mesele yok. Sürece memleket meselesi olarak bakıyorum. Bu konunun aşılması için feraset gerekiyor. Bu sayın genel başkanım ve sayın Akşener de vardır” ifadesini kullandı.

İLK AÇIKLAMA: BU FERASET KILIÇDAROĞLU’NDA DA, AKŞENER’DE DE VARDIR
Sahadaydım, döndüğüm toplantı bitmişti. Toplantıda bitenleri sosyal medyadan biraz gördüm. Program için biraz erken uyudum. Genel başkanımızdan bir telefon gelmedi konuyla ilgili. Bildiklerim sosyal medyadan gördüğüm kadar.

(Akşener’in rahatsızlığı ve son toplantı) Bende TV ve gazetelerden gördüğüm kadarıyla biliyorum. Değişmesi gereken bir şey var rejim. Bu rejim binalarımızı, özgürlüğümüzü tehdit ediyor. İsmimin geçtiği ilk defa konuşulmuyor. İmamoğlu meselesinin bilinçli-bilinçsiz olarak iktidarın tartışmasını anormal bulmuyorum.  Şiddetle şunu söyledim ‘İmamoğlu 16 milyonluk kentin bir belediye başkanı… Daha önce de söyledim ‘Benim adayım genel başkanımdır…

İBB Başkanı bu konudan uzak duramaz. Nasıl ilgilenir? İyi gitmesi için. Mesele 14 Mayıs değil sonrası. Kaygıları gidereceğiz ben kanaatlerimi daha öncede söyledim. Çünkü ben sürece memleket meselesi olarak bakıyorum. Bu konunun aşılması için feraset gerekiyor. Bu feraset sayın genel başkanım ve sayın Akşener de vardır.