Laptop çantası, dizüstü bilgisayarların ve yardımcı ekipmanların taşınması için tasarlanan çanta modelleridir. Notebook çantası olarak da satışa sunulan modeller, yoğun olarak bilgisayar kullanan kişiler için ideal ürünlerdir. Kişiler bilgisayar çantası kullanarak bilgisayarlarını korunaklı bir şekilde dilediği yerlere götürme imkanı bulur. Bilgisayar çantası modelleri birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Böylelikle her kullanış amacına uygun olarak satın alma imkanı doğar.

Laptop, iş, okul ve kişisel kullanımlar için ilk tercih edilen bilgisayar modelidir. Geniş bir kullanım alanına sahip bu model bilgisayarların uzun kullanım ömürleri için korunaklı şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Laptop çantaları klasik tasarımları ve laptop sırt çantası şekliyle bu ihtiyacı giderir. En çok tercih edilen çantalar, tüm bilgisayar gereçlerini bir arada toplayabilen modellerden olmaktadır. Net Bilişim'in site içeriğinde bulabileceğiniz onlarca modele göz atmadan önce laptop çantası hakkındakileri inceleyin.

Kullanımıyla hayatı kolaylaştıran notebook çanta modelleri arasında onlarca seçenek bulunur. Kullanıcı tercihleri daha çok Samsonite laptop çantası ve Mack çanta modelleri arasında değişmektedir.

Laptop Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Laptop çanta çeşitleri tasarım olarak birbirinden farklı olsa da ortak bir amaca hizmet eder: Bilgisayarınızı, yardımcı araçları ve kişisel eşyalarınızı korumak. Bunun için birbirinden farklı şekillerde, farklı üretim malzemelerinde ve değişik iç tasarımlarda çanta modeline erişmeniz mümkündür. Bu noktada önemli olan sizler için en ideal modeli bulmaktır. Seçiminizi yaparken laptop için çanta alırken nelere dikkat edilmeli konusunda birkaç tavsiyeyi bir araya getirdik. İşte onlardan bazıları:

 • Çantanızın iç yoğunluğunu belirlemek gerekir. Laptop, şarj aleti ve mouse gibi eşyalar için klasik bir çanta yeterli olacaktır. Farklı olarak evraklarınız, diğer bağlantı kablolarınız ve kişisel eşyalarınız için notebook organizer çanta tercih edebilirsiniz.
 • Toptan çanta siparişi için promosyon çanta da tercih edilebilir. Firmaların promosyon faaliyetleri kapsamında üretimini gerçekleştirdikleri baskılı promosyon çantalarda kaliteli malzemelerle üretilerek kullanıcılara sunulmaktadır.
 • Outdoor sporlarla ilgilenen bir gezgin, kamp yolculuklarını seven teknoloji tutkunlarından biriyseniz kesinlikle su geçirmez laptop çanta modellerine göz atın. Hava koşullarına ve olası sıvı dökülme kazalarına uyumlu bir çanta önceliğiniz olmalıdır.
 • Tekerlekli notebok çantası yoğun temponuz için en uygun modeldir. Gerektiğinde sırtınızda taşıyabileceğiniz bu model tekerlekleri sayesinde sizleri yormaz. Standart tasarımların aksine tekerlekli sırt çantası modellerinde birden fazla seçenek mevcuttur.
 • Çanta seçeneğinizin özellikle taşıma askılıkları dayanıklı, ayarlanabilir ölçülerde ve dirençli olmalıdır. Dayanıklılığıyla Mack notebook çantası alternatifleriniz arasında yer alabilir.
 • Fermuar, çıtçıt gibi bölgelerinin sağlamlığı da dikkat edilmesi gerekenlerdendir.
 • Kumaş malzeme seçiminizde leke tutmaması, su geçirmemesi özelliklerine dikkat edin.
 • Plastik yüzey kaplamalarındaysa kırılma, darbeler ve bükülmelere karşı sağlam materyallerden üretilmiş olması gerekir.

Laptop Çantası Ne İşe Yarar?

En iyi çantalar, sizlerin kullanımına mükemmel uyum sağlayan modellerdir. Kişisel tercihlere göre şekillenen modellerin birbirinden farklı kullanım amacı bulunur. Tüm bu amaçların yanında laptop çantası hayatınızı şu noktalarda kolaylaştırır:

 • Bilgisayar gibi yüksek tutarlar ödenerek satın alınan ürünlerin kullanımı ekstra özen gerektirir. Bilgisayar çantası sadece ona özel bir koruyucu olarak düşünülebilir.
 • Başta tekerlekli çanta modelleri olmak üzere çoğu laptop çantaları dosya çantası veya evrak çantası olarak da kullanılmaktadır.
 • Ekstra çanta taşımak istemeyen kullanıcılar çok bölmeli sırt çantası gibi seçeneklerle tek bir ürünle tüm ihtiyaçlarının giderir.
 • Tekerlekli çanta seçenekleriyle laptop taşıma işleminiz herhangi bir bel veya omurilik rahatsızlığınızda sizlere yük olmaktan çıkar.

Laptop için kullanılan çantaların faydaları genel bakışla yukarıdaki gibidir. Ortak yararlarının yanında farklı modellere de sahip çantalar kullanıcıların bilgisayar boyutlarına uygun olarak da tasarlanmıştır.

Laptop Çantası Modelleri Nelerdir?

Çanta modelleri birçok markada alternatifini bulabileceğiniz çeşitlere sahiptir. Bu çeşitlerin belirlenmesindeki en önemli nokta bilgisayarınızın boyutunu belirleyen inç birimidir. Ekran boyutunu baz alan bu ölçü birimi çoğunlukla standart ölçülere sahiptir. 14 inç laptop çantası, 15.6 inç laptop çantası, 17.3 inç laptop çantası en çok satılan modeller arasındadır. Bilgisayarınızın tümünü kaplayarak yüksek koruyuculuk sağlayan bu modeller dizüstü bilgisayarlar için uygundur.

Bilgisayar çantası modelleri sırt çantası, tekerlekli laptop çantası ve standart çantalar olarak sıralanmaktadır. Bu modeller arasında tercih yapmanızın ardından alacağınız markaya karar verebilirsiniz. Samsonite laptop sırt çantası bu kategoride en çok satılanlar arasındadır. Mack çantaysa uygun fiyatlandırmalarıyla kullanıcıların laptop için yaptığı alışverişlerinde yer alır.

Bilgisayar çanta modelleri ergonomik kullanımlarıyla herkese büyük kolaylık sağlamaktadır. Web sitesinde bulunan modellerden bireysel veya kurumsal alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.