Avrupa futbolunun milli takımlar seviyesindeki en prestijli organizasyonu EURO 2020, geçtiğimiz yıl koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıla ertelenmişti. Beklenen gün yaklaştı. Bu yıl UEFA'nın 60. yılı sebebiyle EURO 2020, 12 farklı ülkede yapılacak.
Futbolseverler, maçların oynanacağı günleri, maç saatlerini ve fikstürü merak ediyor. İşte detaylar...
A Milli Takımın EURO 2020 Maç Fikstürü
İtalya / 11 Haziran 2021 - 21.00 (Roma Olimpiyat Stadyumu)
Galler / 16 Haziran 2021 - 18.00 (Bakü Olimpiyat Stadyumu)
İsviçre / 20 Haziran 2021 - 18.00 (Bakü Olimpiyat Stadyumu)
EURO 2020 Türkiye Kadrosu
A Milli takımımızın 26 kişilik dev kadrosunda şu isimler yer alacak:
Kaleci: Altay Bayındır (Fenerbahçe), Uğurcan Çakır (Trabzonspor), Mert Günok (Medipol Başakşehir).
Forvet: Halil Dervişoğlu (Galatasaray), Burak Yılmaz (Lille), Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf), Enes Ünal (Getafe).
Defans: Rıdvan Yılmaz (Beşiktaş), Zeki Çelik (Lille), Kaan Ayhan (Sassuolo), Mert Müldür, Merih Demiral (Juventus), Çağlar Söyüncü (Leicester City), Umut Meraş (Le Havre), Ozan Kabak (Liverpool).
Orta Saha: Taylan Antalyalı (Galatasaray), İrfan Can Kahveci (Fenerbahçe), Dorukhan Toköz (Beşiktaş), Ozan Tufan (Fenerbahçe), Abdülkadir Ömür (Trabzonspor), Kerem Aktürkoğlu (Galatasaray), Hakan Çalhanoğlu (Milan), Okay Yokuşlu (West Bromwich Albion), Orkun Kökçü (Feyenoord), Yusuf Yazıcı (Lille), Cengiz Ünder (Leicester City).
EURO 2020 Gruplar
A GRUBU
- Türkiye
- İtalya
- İsviçre
- Galler
B GRUBU
- Belçika
- Rusya
- Danimarka
- Finlandiya
C GRUBU
- Hollanda
- Ukrayna
- Avusturya
- Kuzey Makedonya
D GRUBU
- İngiltere
- Çek Cumhuriyeti
- Hırvatistan
- İskoçya
E GRUBU
- İspanya
- İsveç
- Polonya
- Slovakya
F GRUBU
- Almanya
- Fransa
- Portekiz
- Macaristan
EURO 2020 MAÇ PROGRAMI
11.06. 22:00 - Türkiye - İtalya
12.06. 16:00 - Galler - İsviçre
12.06. 19:00 - Danimarka - Finlandiya
12.06. 22:00 - Belçika - Rusya
13.06. 16:00 - İngiltere - Hırvatistan
13.06. 19:00 - Avusturya - Kuzey Makedonya
13.06. 22:00 - Hollanda - Ukrayna
14.06. 16:00 - İskoçya - Çek Cumhuriyeti
14.06. 19:00 - Polonya - Slovakya
14.06. 22:00 - İspanya - İsveç
15.06. 19:00 - Macaristan - Portekiz
15.06. 22:00 - Fransa - Almanya
16.06. 16:00 - Finlandiya - Rusya
16.06. 19:00 - Türkiye - Galler
16.06. 22:00 - İtalya - İsviçre
17.06. 16:00 - Ukrayna - Kuzey Makedonya
17.06. 19:00 - Danimarka - Belçika
17.06. 22:00 - Hollanda - Avusturya
18.06. 16:00 - İsveç - Slovakya
18.06. 19:00 - Hırvatistan - Çek Cumhuriyeti
18.06. 22:00 - İngiltere - İskoçya
19.06. 16:00 - Macaristan - Fransa
19.06. 19:00 - Portekiz - Almanya
19.06. 22:00 - İspanya - Polonya
20.06. 19:00 - İsviçre - Türkiye
20.06. 19:00 - İtalya - Galler
21.06. 19:00 - Kuzey Makedonya - Hollanda
21.06. 19:00 - Ukrayna - Avusturya
21.06. 22:00 - Finlandiya - Belçika
21.06. 22:00 - Rusya - Danimarka
22.06. 22:00 - Çek Cumhuriyeti - İngiltere
22.06. 22:00 - Hırvatistan - İskoçya
23.06. 19:00 - İsveç - Polonya
23.06. 19:00 - Slovakya - İspanya
23.06. 22:00 - Almanya - Macaristan
23.06. 22:00 - Portekiz - Fransa