Fondöten gibi ürünler son yıllarda kadınlar tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Mağazadan fondöten fiyatları konusunda inceleme yaptığınızda her bütçeye uygun seçenek olduğunu görebilirsiniz.

Hem kadınlar hem de genç kızlar için olmazsa olmaz bir makyaj malzemesi olan fondöten, güzelliğin en önemli sırlarından biri olarak kullanılıyor. Ancak fondöten kullanırken cildinizin yapısına ve ten renginize uyumlu olup olmadığı konusunda hassasiyet gösterilmelidir.

Bunun için kaliteli markaların tercih edilmesi gerekiyor. Cazip ve çekici görünmenin yanında kapatıcı özelliği de sahip olan ürünlerin çeşitlerine buradan ulaşabilirsiniz. Aradığınız en güzel sonuca ulaşmak adına pek çok marka tercihi imkanınız bulunuyor.

Fondöten Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fondöten seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu seçimi yaparken üzerinde durulması gereken konu ise cilt renginize uyumlu olan seçeneklere bakılmasıdır. Uygun cilt tonunuzu bildiğiniz takdirde buna göre bir seçim yapılabiliyor.

Kol içi damar rengine bakılarak alt tonunuzu belirleyebilirsiniz. Örneğin, maviye dönük damar rengi olan bir kadın için pembe alt tonlu bir cilde sahip olmasından dolayı bu tondaki renkleri kullanması uygun oluyor.

Cilt Tonu

Her kadının ten rengini kolayca fark edebileceği bir alt tonu bulunuyor. Fondöten ürünlerini seçerken cilt tonunuza uygun olan markaların tercih edilmesi kesinlikle önemlidir. Çünkü cilt tonuna ve yapısına uymayan bir fondötenin kullanılması ciltte çeşitli yıpranmalara yol açabilir.

Google Ads ile Potansiyel Müşterilerinizi Tekrar Nasıl Çekebilirsiniz? Google Ads ile Potansiyel Müşterilerinizi Tekrar Nasıl Çekebilirsiniz?

Cilt Tipi

Cilt tipi her kadında aynı olmayacağı için her cilt tipine uygun olarak üretilen fondötenlere buradan ulaşabilirsiniz. Fondöten alırken yapacağınız renk tercihiniz oldukça önemli bir karardır. Çünkü ürünün renginin cildinizle uyumlu olması gerekiyor.

Kaplama Derecesi

Teninizin rengi ve cildinizin yapısına göre fondötenlerin kaplama derecesi bulunuyor. 1-7 arasında olan fondöten renkleri açıktan koyuya olacak şekilde derecelendiriliyor. Cilt alt tonunu ise harfler belirliyor.

Formül

Hangi renk fondötenin hangi cilde uyumlu olmasının yanı sıra fondöten seçiminin en önemli formülü, çeşitlerinin bilinmesinden geçiyor.

  • Köpük fondöten: Normal ve kuru ciltler için tercih ediliyor. Kapatıcı özelliği vardır.
  • Stick fondöten: Krem fondötenle kapatıcının bir arada olduğu çeşittir. Daha fazla cilt kaplaması isteyenler için uygundur.
  • Sıvı fondöten: Neredeyse her cilde uyumlu olan bu fondötenin kullanımının oldukça kolay olduğu biliniyor.
  • Sıkılaştırılmış Pudra: Hızlı ve basit bir biçimde cildi kapatma özelliğine sahip olan bu ürün çift kullanımlı toz fondöten özelliğini taşıyor. Yağ içeriği az olan ürün aynı zamanda sivilce sıkıntısı olan genç kızlar için uygun bir formüldür.

Fondöten çeşitlerinin bilinmesi uygulanacak formülün daha etkili sonuçlara ulaşmasını sağlıyor.

Spf Koruma

Spf içeren fondötenler sayesinde hem cilt bakımınızı yapabilir hem de güneşin zararlı ışınlarından korunabilirsiniz.

Uygulama Yöntemi

Spf içeren fondötenler de diğer fondötenler gibi yüze uygulanabilir. Ancak spf fondötenlerden ayrı olarak güneş kremi kullanıyorsanız cildinizin emmesini sağladıktan sonra fondöten uygulamasına geçilmesi gerekiyor. Sıralamada ilk olarak güneş kremi daha sonra fondöten uygulamasına geçilmesi gerekiyor.