Birçok kişinin yakından takip ettiği açıklama geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak olan 1200 personel alımında sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar için sınav yeri ve tarihinin açıklandığı duyuruldu. GSB adaylar için detayları iletti. 

GSB 1200 PERSONEL ALIM SONUÇLARI

GSB tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 1200 personel alımı yapılacağı duyurulurken birçok aday başvuruda bulunmuştu. Mülakatların gerçekleştirilmesinin ardından sözlü mülakata girmeye hak kazanan adaylar belli oldu. GSB tarafından yapılan açıklamada sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav yeri ve tarihinin belli olduğu açıklandı. 

GSB mülakatına katılım sağlayan binlerce aday gerçekleşecek 1200 personel alım için heyecanlanırken yapılan açıklamada sözlü mülakata girmeye hak kazanan adayların belirlendiği belirtildi. Sözlü sınav yeri ve tarihi açıklandı. 

GSB SÖZLÜ SINAV YERİ VE TARİHİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bakanlığımız taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, boş bulunan sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli pozisyonları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde 2020 yılı KPSS B grubu P3 puan sırası esas alınarak boş kontenjan sayısının üç (3) katına girerek sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların başvuruları Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden onaylanmıştır.

Başvuruları onaylanan ve 2022 Yılı Yurt Yönetim Personeli Alımı sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adayların sınavları 21 – 26 Kasım 2022 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihleri ve yerleri Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden Sınavlarım/Mülakatlarım başlığı altından ilan edilmiş ayrıca başvuru sırasında beyan etmiş oldukları e-posta adreslerine [email protected] adresi üzerinden sınav tarihi ve yerlerine ilişkin bilgiler içeren mail gönderilmiştir.

Adaylar, kendileri için belirlenen sözlü sınav tarihi ve saatinde aşağıda belirtilen adreste sözlü sınava katılabilecektir. Belirlenen tarihte sözlü sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir sebeple sözlü sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sözlü sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir. Mücbir sebepler ile belirlenen tarih ve saatte sözlü sınava katılamayacak adayların, mücbir sebeplerini kanıtlar nitelikte belge (sağlık raporu, resmi yazı vb.) ile birlikte durumlarını anlatır ad-soyad, iletişim bilgilerinin bulunduğu ıslak imzalı dilekçelerini en geç kendileri için belirlenen sözlü sınav tarihine kadar [email protected] mail adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir.

Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.