Akıllı cep telefonlarında artık herkesin İnternet paketleri mevcut. Dolayısıyla İnternet gezintileri bir o kadar çok. İnternet gezintilerinde Google Chrome kullanıcılarına gizli sekme özelliğini sunduğunu biliyoruz. İsterseniz öncelikle yeni gizli sekme neden kullanılır ona bir bakalım.

Google Chrome gizli sekme daha çok İnternet verilerinin kaydının kalmasını istemediğiniz sitelere girmek için kullanılır. Özellikle herhangi bir arkadaşınızın telefonundan kendi gmail adresinizi girmek isterseniz yada alışveriş yapıp kapatacaksanız bilgilerin telefon geçmişinde görülmemesi için yeni gizli sekme kullanılır.

YENİ GİZLİ SEKME NASIL AÇILIR?

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google Chrome kullanıcılarının herhangi bir mağduriyet yaşamaması için böyle bir yönteme başvuruyor. Oldukça önemli olan özellik herhangi bir yerde verilerinizin kayıtlı kalmaması için yapıldı ve kullanıcıların da hoşgörüsünü kazanmayı başardı.

Google Chrome üzerinden yeni gizli sekmeyi açabilmek için akıllı cep telefonunuzdan Google Chrome'u açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan seçenekler butonuna tıkladıktan sonra yeni gizli sekme seçeneğine tıklayınız.

Karşınızda Chrome siyah ekran olarak çıkacaktır. Dediğimiz gibi kendi cihazınızdan başka bir cihaz kullanacaksanız özellikle bilgi girişi yapacaksanız yeni gizli sekme seçeneğini kullanmanızı tavsiye ederiz.