Hem hastaların hem de sağlıkçıların birçok açıdan işini kolaylaştırmaya yarayan yatak başı üniteleri farklı şekillerde dizayn edilmiş, özelliklerine göre servis, yoğun bakım, acil, ev gibi farklı ortamlarda kullanılabilen ünitelerdir. Farklı materyallerde, farklı model ve renklerde üretilen hasta yatak başı üniteleri hasta sayısına göre sipariş edilebilir.

Güncel Mersin Yerel Haberleri Güncel Mersin Yerel Haberleri

Renk ve materyal uyumu açısından kullanılan hasta yatakları ile benzer tasarlanması, kullanılacak cihazlar için yeterli sayıda özellik ekleme çıkarmanın yapılması şeklinde isteğe bağlı özelleştirilme imkanı sunan yapıları vardır. Bu içeriğimizde hasta yatak başı üniteleri hakkında en çok merak edilen ürün satın alma süreci ile ilgili detaylara değineceğiz.

Hasta Yatak Başı Ünite Modeli Nasıl Seçilir?

Medisam markası tarafından üretilen hasta yatak başı üniteleri piyasanın en iyi, en dayanıklı ve en kaliteli malzemeleri kullanılarak imal edilir. Modeller, özellikler konusunda sipariş veren hastaneler, klinikler veya eve özel sistem yaptırmak isteyenler özgürdür.

Web sitede yer alan farklı modelleri inceleyebilir, beğendiklerinizi not edebilir ve özellik ekleme çıkarma yaparak siparişinizi oluşturabilirsiniz. Siparişlerin sayısı konusunda da endişelenmenize gerek yok. Beklenilen hızda ve sayıda teslim tarihine özen gösterilmek suretiyle hasta yatak başı üniteleri konuşulduğu gibi tarafınıza iletilir.

Hemşire Çağrı Sistemi

Pek çok fonksiyonu yerine getiren ünitelerin şık ve modern bir tasarıma sahip olması önemli hususlardan biridir. Her bir ünitenin üzerinde bulunan hemşire çağrı sistemi sayesinde hastalar ihtiyaç halinde anında hemşirelere haber verebilmektedir.

Farklı Parlaklık Seviyelerinde Işık

Aydınlatma fonksiyonu ile de üniteler gece lambası, odadaki diğer bireyleri rahatsız etmeden kitap okuyabilme özellikleri sayesinde abajur gibi de kullanabiliyorlar.

Prizler

Eğer hasta bilgisayarını kullanmak, tablet veya akıllı telefonunu şarj etmek için prize ihtiyaç duyarsa yerinden kalmak zorunda kalmadan ünitede yer alan prizleri kullanabilir. Prizlerin sayısı isteğe bağlı ayarlanıp çoklu priz şeklinde üniteye eklenebiliyor.

Medikal Cihaz Bağlantıları

Hem acil bir sağlık problemi geliştiğinde hem de rutinler sırasında kullanılabilecek pek çok cihaz bağlantısı sayesinde doktor ve hemşirelerin işleri uzun uzadıya makineleri taşımak zorunda kalmadıklarından kolaylaşmış oluyor.

Hasta Yatak Başı Ünite Seçenekleri

Farklı türde üretilen hasta yatak başı ünitelerinin çok sayıda seçeneği mevcuttur ve bunlar isteğe bağlı fonksiyonlarına göre farklı tiplerde kategorize edilmektedir. Priz sayısı, monte edilecek olan bölge, aydınlatma lambası, oksijen prizi gibi farklı fonksiyonlara göre sınıflandırılan ünitelerin türleri şu şekilde belirtilebilir;

●      H tipi yatak başı ünite

●      VIP tip yatak başı ünite

●      Pendant tipi yatak başı ünite

●      Tavan tipi yatak başı ünite

●      Dikey tip yatak başı ünite

●      Yatay tip yatak başı ünite

Modeller ve seçenekler arasından karar verirken en sık tercih edilen 3 farklı yatak başlığı arasından karar verebilirsiniz. Ayrıca Oxy World Psa tarafından tasarlanan ve pek çok hastanede hali hazırda kullanılmakta olan ürünleri ayrı başlıklar halinde temel özellikleri ile inceleyelim.

Modüler Model

●      Geniş renk aralığına sahip ürünler

●      İsteğe bağlı lamba modülüne isim plakası ekleme

●      Aydınlatma ve kitap okuma modu olan LED ışık, floresan ışık eklenmiş ürünler

●      1500 – 1800 mm aralığında tek kişilik yatak başlıkları ve 3000 – 3600 mm aralığında çift kişilik yatak başlığı seçenekleri

Üç Kanallı Model

●      2 adet okuma lambası

●      1 adet güç tuşu

●      3 Adet 220 Volt BS ve DIN elektrik prizleri

Yoğun Bakım Modeli

Yoğun bakımda veya acil serviste kullanıma uygun modeller en kapsamlı yatak başı üniteleridir. Bunlarda da;

●      4 adet toprak düğümü

●      6 adet BS ve DIN elektrik prizi yer almaktadır.

Bu özellikler standart olarak tüm modellerde var olup diğer ek özellikler isteğe bağlı şekilde eklenebilir. Yoğun bakım ünitelerine hemşire çağrı cihazı ve hasta odalarındaki prizler ve tıbbi gaz prizleri kolayca eklenebilecek bir tasarımda dizayn edilirler.

Oxy World Psa Hasta Yatak Başı Ünitelerinden Nasıl Sipariş Verilir?

Pazar günleri hariç haftanın her günü 08.00 – 18.00 saatleri arasında çalışmakta olan Oxy World Psa markasına ait tüm ürünlerden sipariş vermek, ürün tasarımı hakkında görüşmek, vermiş olduğunuz siparişin takibini yapmak veya merak ettiğiniz herhangi bir konuda bilgi almak için +90 312 395 04 44 ile +90 312 395 04 45 fax ve telefon numaraları üzerinden müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Ankara Kahramankazan’da faaliyet göstermekte olan firma ile görüşmek için ayrıca web sitelerinde yer alan İletişim kategorisine ilerleyerek sayfanın alt kısmındaki iletişim formunu eksiksiz biçimde doldurmanız da yeterli olacaktır.

Bunun dışında firmanın diğer ürettiği medikal sistemler; oksijen üretim sistemleri, hemşire çağrı sistemleri, medikal gaz ve priz aksesuarları, azot üretim sistemleri, medikal sarf malzemeleri, medikal santraller, kriyojenik tanklar, pnömatik taşıma sistemleri, pendantlar, medikal santraller ve hastane bilgi yönetim sistemleri gibi ürün ile hizmetler hakkında yardım almak için de firmaya ulaşabilirsiniz.

Aramadan önce ilgili ürünler hakkında kategorilerden seçim yapıp özellikleri inceleyebilir ve özelleştirmeler, ürün siparişi gibi konularda görüşüp anlaşmak için direkt arayabilirsiniz.