iQOO, iki birinci sınıf akıllı telefon içeren yeni Neo 8 serisinin yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu: Neo 8 ve Neo 8 Pro. Şirket, 23 Mayıs'ta Çin'de resmi olarak piyasaya sürülmeden önce, telefonların tasarımını paylaştı.

Telefonlar kavisli bir arka panele sahip olacak ve önizlenen modelde kırmızı vegan deri bir arka panel bulunuyor. Arkada, Neo 8 5G için çift kamera kurulumunu ve LED flaşı barındıran iki dairesel kesikli dikdörtgen bir kamera modülü var. Kamera modülü metni, Neo 8'in optik görüntü sabitleme (OIS) desteği içereceğini ortaya koyuyor.

iQOO'ya göre Neo 8 Pro, yakın zamanda piyasaya sürülen MediaTek Dimensity 9200+ işlemci ile donatılacak. Ek olarak telefon, kamerasını, performansını ve ekran özelliklerini iyileştirmek için Vivo'nun V1+ çipini kullanacak. V1+ ISP çipinin dahil edilmesiyle, iQOO'nun Neo 8 Pro'yu sadece oyun merkezli bir cihazdan çok çok yönlü bir cihaz haline getirmeyi planladığı anlaşılıyor.

Cihazın yakın tarihli bir AnTuTu listesi, kıyaslamada 1,3 milyondan fazla puan almayı başardığı için canavar bir oyun makinesi olacağını da gösteriyor. Bakalım bu noktada iQOO Neo 8 serisi cihazlar hakkında bilinen başka neler var.

iQOO Neo 8 serisinin teknik özellikleri sızdırıldı

Sızıntı, Neo 8 Pro'nun 1.5K çözünürlüğe sahip 6.78 inçlik büyük bir AMOLED ekrana sahip olmasının beklendiğini söylüyor. Çin'de 16 GB'a kadar RAM ve 256 GB veya 512 GB depolama ile piyasaya sürülmesi muhtemeldir.

Bu telefonun arkasında 50MP birincil sensör tarafından yönetilen üçlü kamera sistemine sahip olacağı bildiriliyor. Ancak diğer iki sensörün teknik özellikleri kaynak tarafından açıklanmadı. Ayrıca 16MP ön kameraya sahip olacak. Telefon 5000 mAh pil ile çalışır ve kutudan çıkar çıkmaz 120 W hızlı şarjı destekler. Neo 8 Pro, Android 13'te çalışacak ve üstte Origin OS 3 katmanlı olacak.

Son sızıntılara göre Neo 8 5G'nin Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci ile donatılması bekleniyor. Telefonun ayrıca 6.78 inç 120Hz AMOLED ekrana, yüksek 1.5K çözünürlüğe ve 2160Hz PWM karartma teknolojisine sahip olması da muhtemel.