Samsung Galaxy S23 ve S23+ çok yakında tanıtılabilir. Güney Koreli şirketin yeni Galaxy S23 serisini ne zaman çıkaracağı belli oldu!

SAMSUNG GALAXY S23 NE ZAMAN ÇIKIYOR?

Samsung'un önümüzdeki aylarda Galaxy S23 serisi amiral gemisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlandığı bir sır değil. Cihazın donanımı ve tasarımı ile ilgili çok sayıda sızıntı oldu. Şimdi, bu yeni serideki iki cihaz, yani Samsung Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus, Hindistan Standartları Bürosu (BIS) web sitesinde tespit edildi.

Samsung Galaxy S22, SM-S911B/DS model numarasına sahipken Galaxy S22+, SM-S916B model numarasına sahiptir. Model numaraları dışında, liste başka bir ayrıntı göstermiyor. Gelin hep birlikte cihazların sızdırılan detaylarına bir göz atalım.

Samsung Galaxy S23 ve S23 Plus özellikleri

Raporlara göre Galaxy S23, 120Hz yenileme hızını destekleyen 6.1 inç Full HD+ AMOLED ekrana sahip olacak. Öte yandan, Samsung Galaxy S23 Plus modeli, 6.6 inç AMOLED ekrana sahip olacak. Sızdırılan tasarım görüntülerine göre, telefon düz bir ekrana ve üst merkezde delikli kamera tasarımına sahip olacak.

Arkada üçlü kamera düzeni yer alacak. Telefonda 50MP birincil kamera, 12MP ultra geniş kamera ve 10MP telefoto kameranın yer alması bekleniyor. Telefonlar, selfie çekmek için 12 MP ön kameraya sahip olacak.

Çıkış yapacağı ülkeye bağlı olarak, telefonların işlemcileri Snapdragon 8 Gen 2 veya Exynos 2300 olacaktır. One UI 5.0 ara yüzü önceden yüklenmiş olarak gelecekler ve kutudan Android 13 işletim sistemiyle çıkacaklar. Telefonların 25W hızlı şarjı da etkinleştirdiği bildiriliyor. Ek olarak, S23'ün S22'de bulunan 3700 mAh pilden daha büyük bir pile sahip olduğuna inanılıyor.

Samsung Galaxy S23 serisinin lansman tarihi henüz belli değil. Yakın tarihli bir rapor, telefonların 5 Ocak'ta piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Ancak kesin bir tanıtım tarihi yok.