Trabzon’un Çaykara İlçesinde farklı zamanlarda 4 hırsızlık olayı gerçekleşti. 14 Ocak tarihinde meydana gelen ilk hırsızlık olayında 40 metre uzunluğunda bakır tel çalındı. Ardından 25 Ocak 2023 tarihinde ise bir iş makinesinden 11 bin TL değerinde demir malzemenin çalındı.

7 Mart tarihinde ise ilçede 20 bin TL değerinde bir adet televizyon çalındı. Bu hırsızlık olayının üzerinden 2 gün geçtikten sonra yani 9 Mart tarihinde ise 5 bin TL değerinde çeşitli bakır malzemeler ile 2 adet televizyonun çalındığı jandarmaya ihbar edildi.

JANDARMA ÖZEL ÇALIŞMA BAŞLATTI

Yaşanan bu hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve faillerinin tespit edilmesi için Jandarma Dedektifleri (JASAT) Çaykara ilçesinde özel çalışma başlattı.

5 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Trabzon’da turizm seferberliği! Trabzon’da turizm seferberliği!

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı JASAT Timlerinin ve Çaykara İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timlerinin sıkı takibi sonucu S.A. (E-25), M.Y. (E-19), Y.Ö. (E-23), B.A. (E-19), M.Y. (E-20) isimli şüphelilerin,  bahse konu hırsızlık olaylarını yaptıkları tespit edildi.

ADRESLERE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Adli makamlardan alınan arama kararı doğrultusunda, şahısların bulunduğu adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yakalanan şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Jandarmadan yapılan bilgilendirmede, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için "Huzurunuz, Mutluluğumuzdur" parolası ile kaçakçılıkla mücadele çalışmalarımız artan bir azim ve kararlılıkla devam edecektir” denildi.