Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Beştepe’de kurmaylarıyla birlikte 5 sıcak gündem maddesini görüşecek. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman?

TYT Eğitiminde Dijital Dönüşüm PuanEgitim Online Kurslar TYT Eğitiminde Dijital Dönüşüm PuanEgitim Online Kurslar

Ankara Beştepe'de yapılacak olan Kabine Toplantısı 5 Eylül 2023 Salı günü yapılacak. Toplantıdan çıkan kararlar daha sonra gün içerisinde basın ve kamuoyu ile paylaşılacak. Peki, kabinenin 5 sıcak gündem konusu neler?

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlar bir araya gelerek, Türkiye'nin ekonomik durumunu ve iç ve dış politikadaki son gelişmeleri ele alacaklar. İşte 5 ana gündem maddesi!

Karadeniz tahıl koridoru ile Rusya-Ukrayna savaşının etkileri tartışılacak. G-20 Liderler Zirvesi ile BM Genel Kurulu'nun hazırlıkları da değerlendirilecek.

Türkiye'ye daha fazla yabancı yatırımcı nasıl çekilir? Enflasyon tedbirleri, konut ve 2. el otomobilde serbest piyasa fiyatlarının önüne geçme gibi konular görüşülecek.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, TSK tarafından Irak'a düzenlenen hava harekatının sonuçları hakkında bilgi verecek.

İçişleri Bakanı Yerlikaya ise düzensiz göç ve göçmenlerle ilgili son verileri ve alınan önlemleri paylaşacak.

Son başlık ise deprem bölgesinde afet konutlarının yapımı ve süreç olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki gelinen son durumu aktaracak.