Kazaziye’nin Tarihçesi

Kesin bir bilgiye dayanmaksızın tahminlere göre Lidyalılar’ın kültüründe hayat bulmuş ardından Anadolu kültüre yansımış, son olarak da Osman Devleti’nden günümüz Türkiye Cumhuriyeti’mize miras kalmış bir el sanatıdır. Ülkemizde yalnız Trabzon’da süreklilikle ilerletilmiş ve hala üretimi yapılmaktadır. Asırları aşan ve Türk kültürünün derinlerine işlemiş Kazaziye el sanatı yukarıda ismi geçen milletlerin kültürleriyle de karışarak zamanla kişisel yorumlar katılmış, toplumların ihtiyaçlarını karşılamış ve onlarla birlikte günümüze görsel güzellikler bırakmıştır.

Kazaziye sanatı altın ve gümüş tellerle yapılan, takı ve tespih yapımlarında kullanılan geçmişten günümüze her insanın farklı zevklerine de hitap eden bir sanattır.

Kazaziye Sepeti Atölyesi

      Kazaziye Örmeciliği takı sektörünün öncülerinden biri olan Kazaziye Sepeti Türkiye’nin Trabzon ilinin Ortahisar ilçesinde aktif bir şekilde Mağazamızı işletmekteyiz. Kültürel sanat mirasımızı yaşatmak ve sizlere en iyi kaliteyi sunabilmek için başlayıp ilerlediğimiz bu yolda sonunda hedefimize ve başarımıza ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

2015 de atıldığımız bu işte bugüne kadar gerek müşterilerimizle olan iletişimimizle, gerek satışımızla ve gerekse güvenilir kalitemizle sizlere hizmet vermekteyiz. Bünyemizde çalışan ustalarımız kazaziye sanatı konusunda yılların emektarı olarak bizimle büyük bir özveriyle çalışmaktadır. Her bireyin zevkine hitap eden ve herkesin şıklığını tamamlayan takılarımız sizler için “Kazaziye Sepeti” internet sayfamızda tarafımızda beğeninize sunulmuştur.

Online Satış Sitemiz Hakkında

2017 senesinde Türkiye’mize ve dünyaya rahat ulaşabilmek amacıyla online satış platformumuzu Kazaziye Sepeti adı altında kurduk. Her bir ürünümüz kolyelerimiz, bilekliklerimiz, püsküllerimiz, küpelerimiz, yüzüklerimiz, setlerimiz, Trabzon Hasır Setlerimiz ve tespihlerimiz olduğu haliyle görsellerde sizlere sunulmuş ve en kaliteli şekilde satıştadır.

İletişim Kanalımız: Online satış sitemizin içinde bulun şeylerden biri de iletişim kanalımızdır. Sitemizin sağ alt kısmında bulunan lila renginde olan mesaj kutucuğu şeklinde görünen yuvarlak bölgeye tıkladığınızda başta olan telefon simgesi seçiminde telefon numaramızı ve mail adresimizi bulabilirsiniz. Aynı zamanda sitemizin en alt kısmında bulunan “Kurumsal” yazısı başlığı altında “İletişim” seçeneğine tıkladığınız zaman da mail ve telefon numaramızı aynı şekilde bulabilirsiniz. Yine sağ alt kısımda whatsapp logosuna tıkladığınızda platform sizi whatsapp ile iletişim kısmına yönlendirecektir.

Telefon aracılığı ile bizimle iletişime geçmek istediğiniz taktirde direkt olarak siz müşterilerimizle ustalarımız iletişime geçecektir. Whatsapp hattımızda ise iletişim için tercih olarak kullandığınız taktirde Canlı Destek Hattımızdaki Müşteri temsilcilerimiz ile konuşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.

7/24 kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz iletişim ağımız ile sorunlarınızın ve sorularınızın çabuk ve en kolay biçimde cevaplandırılabilmesi için sizlere en iyi hizmeti sunabilmenin mutluluğu içerisindeyiz. 7/24 kolay erişim ağımız ile sadece sorunlarınızı değil aynı zamanda siparişlerinizi de bu iletişim ağımızdan yapabilirsiniz.

 

Orijinal Ürün ve %100 Güvenilirlik

Kazaziye Sepeti Atölyesi yılların emektarları olan ustalarımız ile birleşen ve sizlerden aldığımız destek ile ilerleyen başarısıyla ürünlerinin kalitesine olan inancı tamdır. Rakiplerimize kıyasla iade politikamız her zaman sizlerin güveni ve satın alımlarınız sırasındaki huzurunuz için her zaman açık ve nettir. Tüm ürünlerimiz için geçerli olan bu durum sorgulanmadan ve sualsiz bir şekilde, alındığı gibi teslim edilmesi şartı ile kesin olarak ücret iadesi uygulanır.

Her zaman için şirket politikamızın en temel ilkesi olan çalışma politikamız, güvenilirlik açısından sizlere olan hizmetimizde en ön sırada yer almaktadır. Bu ilkeye dayanarak sizlere el emeği göz nuru sağlamlığından şüphe etmeyeceğiniz kaliteli ürünler satmaktayız. Ürün açıklamalarında ne yazıyor ise aynısı faturası ile siz müşterilerimize ulaştırılmaktadır.

Bütün ürünlerimiz siz müşterilerimiz daha az maliyetli alışveriş yapması amaçlanarak ve düşünülerek “Kargo Ücretsiz” bir şekilde gönderilmektedir.

Trabzon Milletvekili Aydın: “İşsizliğe çözüm üreteceklerine, köstek oluyorlar!” Trabzon Milletvekili Aydın: “İşsizliğe çözüm üreteceklerine, köstek oluyorlar!”

 Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi :  08:30 – 20:30

Hafta Sonu : 08:30 – 18:30

Çalışma saatlerimiz içerisinde müşteri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşmelerde her türlü sorunuzun ve sorununuzun görüşülüp sonuca varabileceğinden emin olabilirsiniz.

Ürünlerimiz 

Gümüş Ürünlerimiz

Kazaziye Ürünlerimiz

  • Trabzon Hasır Set
  • Kazaziye Bileklik
  • Kazaz Püskül
  • Kazaziye Tesbih
  • Kazaziye Kolye

Ürünlerimizle, Trabzon üretim kalitesi ile Trabzon’dan yani direk üreticiden tüm dünyaya siz müşterilerimizin hizmetindeyiz.