Andreas Cornelius'un üçüncü Kopenhag dönemi hiç de beklediği gibi başlamadı. İmza sonrası ilk 2 maçta ilk 11'de sahaya çıkan Andreas Cornelius, devam eden 3 karşılaşmada ise kadroya dahi alınmadı. Bu karar Danimarka'da büyük şaşkınlık yarattı.

Danimarka'da Andreas Cornelius şaşkınlığı yaşanıyor. Trabzonspor'dan 6 milyon euro karşılığında Kopenhag'a dönen deneyimli forvet kadro dışı kaldı. Ülke basınında Andreas Cornelius'la ilgili bu karara anlam verilemezken 29 yaşındaki golcünün akıbetinin ne olacağı belirsizliğini koruyor.

ANDREAS CORNELİUS 6 MİLYON EUROYA YUVAYA DÖNMÜŞTÜ

Andreas Cornelius yeni sezon öncesi sürpriz bir şekilde Trabzonspor'dan ayrılmıştı. Bordo-Mavililerin tarihi şampiyonluğuna 15 gol, 5 asistlik katkı veren Danimarkalı forvet, altyapısında yetiştiği Kopenhag'a 6 milyon euro karşılığında geri dönmüştü.

BEKLENMEDİK BİR KARAR ALINDI

Eski takımına döndükten 2 gün sonra Silkeborg maçına ilk 11'de çıkan Andreas Cornelius, 6 Eylül tarihinde Şampiyonlar Ligi'ndeki Borussia Dortmund maçına da yine ilk 11'de başlamıştı. Her iki maçta da skor katkısı veremeyen Andreas Cornelius'la ilgili bu maçın ardından beklenmedik bir karar alındı.

DANİMARKA BASINI BU HABERİ KONUŞUYOR

Aksam.com.tr'nin aktardığı habere göre hocası Jacob Neestrup tarafından kadro dışı bırakılan Andreas Cornelius; Odense, Sevilla ve Midtjylland müsabakalarının kafilesinde yer almadı. Cornelius'la ilgili verilen bu kararın gerekçesi belirsizliğini korurken söz konusu gelişme Danimarka basınında da geniş yankı buldu.

ANDREAS CORNELİUS 5 YILLIK İMZA ATMIŞTI

Andreas Cornelius'un akıbetinin ne olacağı belirsizliğini koruyor. 29 yaşındaki futbolcu, Kopenhag ile 5 yıllık sözleşme imzalamıştı.