https://tetglobal.com/likit-kimyasal-madde-tasimaciligi/ en çok tercih edilen lojistik hizmetleri arasında ilk sıralarda gelir. Tehlikeli madde taşımacılığının alt kolu olan likit kimyasal madde taşımacılığı son derece önemli ve titizlikle gerçekleştirilmesi gereken bir hizmettir. Bu nedenle likit kimyasal madde taşımacılığı hizmeti bu alanda uzman ve deneyimli firmalardan alınmalıdır. TET Global sektörünün lider ismi olarak günlük ortalama 10.000 ton likit kimyasal madde taşıma kapasitesine sahip, 300’den fazla donanımlı araç ile sektörün ihtiyaçlarını üst düzey kalite ile karşılamaktadır. Türkiye ve Avrupa genelinde lojistik hizmetlerinin güvenilir adresi olan TET Global likit kimyasal madde taşımacılığının yanı sıra https://tetglobal.com/tank-konteyner-acenteligi/ hizmeti de sunar. TET Global likit kimyasal madde taşımacılığı için gereken donanıma sahip araçlarıyla kara yolu, deniz yolu ve demir yolu lojistik hizmetleriyle maddelerin dolum noktasından boşaltım noktasına kadar en güvenli şekilde taşınmasını sağlar.

Isı Pompalı El Kurutma Makinesi İyi Mi? Isı Pompalı El Kurutma Makinesi İyi Mi?

TET Global deneyimli ve uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Ayrıca alanında uzman personelini şirket içi eğitimlerle beslemekte, lojistik sektöründeki gelişmelere ve yasal düzenlemelere uygun olarak hizmet kalitesini yükseltmeyi amaçlamaktadır. TET Global donanımlı araçlarını mobil iletişim sistemleriyle entegre etme yoluyla tüm lojistik sürecin birebir takip edilmesine imkan verir.

Likit kimyasal maddeler günümüzde pek çok farklı sektörde kullanılmaktadır. Söz konusu yaygın kullanım aynı zamanda taşıma ve depolama sırasında pek çok güvenlik önleminin alınmasını zorunlu kılmaktadır. Açıkçası likit kimyasal madde taşımacılığı insan sağlığının yanı sıra çevre kirliliğinin önlenmesi açısından da son derece önemli bir hizmettir. Likit kimyasal madde taşımacılığı sırasında yüksek standartların karşılanması için yalnızca yetkilendirilmiş firmalar ve uzman personellerden hizmet alınmalıdır.

Likit kimyasal madde taşımacılığı sırasında gerekli önlemlerin alınmaması çok ciddi felaketlerle karşı karşıya kalınmasına neden olabilir. Ayrıca likit kimyasal madde taşımacılığının yalnızca özel donanımlı araçlar ile yapılabileceği gerçeği göz ardı edilmemelidir. Avrupa standartlarında likit kimyasal madde taşımacılığı yapılması için özel araçlar ve gerekli eğitimleri almış uzman personellerin sürece dahil olması gerekir. Likit kimyasal madde taşımacılığı hizmetlerinin yaygın olarak tercih edilmesi bu alanda hizmet veren firmaların sürekli olarak kendini geliştirmesini ve yüksek kalite standartlarını sürdürmesini gerekli kılmaktadır.

Likit Kimyasal Madde Taşımacılığında Uzman İsim: TET Global

Likit kimyasal maddeler, insanlarla ve çevreyle doğrudan temas ettiğinde tehlike arz edebilirler. Likit kimyasal maddelerin, insan sağlığına ve çevreye aynı zamanda taşınan ürüne herhangi bir zarar verilmesi söz konusu olmaksızın bir noktadan bir başka noktaya sevkiyatı süreci likit kimyasal madde taşımacılığı adı verilir.

Likt kimyasal maddeler, farklı maddelerle doğrudan temas ettiğinde tehlike arz edebilmesine karşın; üretim ya da tüketim sektörlerinde kullanımları sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Likit kimyasal madde taşımacılığının yapılması için pek çok farklı koşul eksiksiz bir şekilde yerine getirilmelidir. Bu koşullar arasında ilk sırada, likit kimyasal madde taşımacılığı hizmetinde kullanılacak olan aracın özellikleri ile taşımacılığı gerçekleştiren personelin deneyimi ve bilgi birikimi öne çıkar. Buna ek olarak likit kimyasal madde taşımacılığı hizmetini yerine getirecek olan firma donanımlı, güvenilir ve yasal olarak belirlenmiş sertifikalara sahip olmalıdır. Likit kimyasal madde taşımacılığı herhangi bir şekilde riske atılabilecek bir süreç olmadığından alanında uzman ve deneyimli firmalardan hizmet alınması tercih değil zorunluluktur.

Son derece geniş bir hizmet alanına hitap eden kimyasal madde taşımacılığını; likit kimyasal madde taşımacılığı ve katı kimyasal madde taşımacılığı olarak iki grupta incelemek mümkündür. Her iki hizmet türü için sahip olunması gereken donanımlar birbirinden farklı olsa da; açıkta bulunmaları halinde insan sağlığı ve çevre için çok büyük tehlikeler doğuran maddelerin bir noktadan diğerine taşınması sırasında gösterilmesi gereken özen aynıdır.

Likit Kimyasal Madde Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Likit kimyasal madde taşımacılığı, taşınan maddelerin özelliği ve barındırdığı olası risk nedeniyle ADR lojistiği kapsamında ve büyük bir titizlikle gerçekleştirilmelidir. Likit kimyasal maddeler farklı yapısal özelliklere sahiptirler. Likit kimyasal madde taşımacılığı hizmeti bu farklılıklar göz önüne alınarak ve mutlaka ADR standartlarına uygun şekilde yapılmalıdır. Likit kimyasal madde taşımacılığı hizmeti alınması gereken durumlarda, yetki sahibi olmayan firmalardan ve uzman olmayan personellerden uzak durmaya özen gösterilmelidir.

Likit kimyasal madde taşımacılığı, tehlikeli madde taşımacılığının bir kolu olduğundan hizmet alınan firmanın ADR sertifikası olması gerekir. ADR anlaşması kimyasal maddelerin bir noktadan bir başka noktaya taşınması noktasında sağlanması gereken standartları belirler. Belirlenen standartları karşılamayan kişiler ve firmalar, likit kimyasal madde taşımacılığı sürecinde yer alamazlar. Ayrıca lojistik sürecinde kullanılacak olan araçlar da ADR kapsamında belirlenen standartları sağlamalıdır.

Likit kimyasal madde taşımacılığı hizmetleri kapsamında; yakıt, petrol yağı ve çözücüleri, alkaliler, asitler, reçineler, yapıştırıcılar, sıvı sabunlar, deterjanlar, parafin ve beton katkı maddelerinin taşınması işlemi gerçekleştirilir. Likit kimyasal maddeler kendi içlerinde tehlikeli ve tehlikeli olmayanlar şeklinde sınıflandırılmakta olup taşıma sırasında her maddenin yapısal özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.