35 yaşındaki yıldız oyuncu, “Yaşlanana kadar hatırlayacağım bir veda oldu. Her şey rüya gibiydi. Kulüp kariyerime ise henüz karar vermedim. Ama fazla zamanımın kalmadığı gerçek. Neler olacağını göreceğiz. Sonrasında Milli Takım’da çalışacak mıyım, bilmiyorum. Bu fikre açığım” dedi.

Slovakya’da en çok Milli formayı giyen (136) ve en çok gol atan (26) oyuncu olarak tarihe geçen Hamsik, önceki gün Şili maçıyla jübilesini yaptı. Oyundan çıkarken gözyaşlarını tutamayan 35 yaşındaki yıldız, karşılaşmanın ardından duygularını anlattı.

'hep böyle bir veda hayal ettim'

Trabzonspor'un maestrosu, “Antrenörlerin, oyuncuların ve taraftarların beni onurlandırmak için yaptıkları her şeye minnettarım. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Son anlarda değişiklik tabelasında 17 numarayı görünce; 15 yıllık Milli Takım. kariyerim film şeridi gibi gözümün önündeydi. Her şeyden zevk aldım ve hep böyle bir veda hayal ettim. Yaşlanana kadar hatırlayacağım bir rüya gerçek oldu. Çocuklarım da Napoli’nin ardından babalarının Slovakya çin neler ifade ettiğini gördüler. Bundan dolayı çok mutluyum. Herkese çok teşekkür ediyorum ve inanılmaz gururluyum” ifadelerini kullandı.

‘Napoli’de veda edeceğim’

Geleceğiyle ilgili de konuşan Hamsik, “Kulüp kariyerimle ilgili henüz karar vermedim ama fazla zamanımın kalmadığı gerçek. Neler olacağını göreceğiz. Kapıyı kapatmıyorum. Açıkçası Napoli’de büyük bir partiyle futbola veda etmeyi çok isterim. Sonrasında Milli Takım’da çalışacak mıyım, bilmiyorum. Bu fikre açığım. Tüm hayatını futbola adamış biri olarak, bu oyunun parçası olmaya devam edeceğim” dedi.

Performansına övgü yağdı 

Ülkesinde 8 kez yılın futbolcusu ödülünü alan Hamsik, jübile maçında 90 dakika sahada kaldı. 0-0 biten Şili mücadelesinin ardından Slovak medyası, 35 yaşındaki yıldıza övgüler yağdırdı. Hamsik için “Pasları dağıttı, doğru anda topu tuttu, harika bir denge ve deneyim yaydı. Slokvakya’nın pas oyunundaki eksikliğini tamamen kapattı” denildi. Hamsik’in vedasının erken olduğu belirtilirken, başarılı futbolcu bununla ilgili sorulara “Milli Takım'a daha fazlasını sunabileceğimi biliyorum. Karar, performans açısından daha fazlasını kaldıramayacağım için verilmedi. Sadece böyle hissettiğim içindi” cevabını verdi.

Sezon sonu kontratı bitiyor

Geçtiğimiz sezonun başında Trabzonspor'a transfer olan  Hamsik, ilk lig şampiyonluğunu Bordo-Mavili takımda yaşadı. 35 yaşındaki yıldız toplam 48 maça çıkarken, 4 gol atıp 3 asist yaptı. ‘Grande’nin Fırtına ile sözleşmesi sezon sonunda bitiyor.