Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 2022 Faaliyet Raporu’nun görüşülecek olmasından dolayı birleşimin yönetimini meclis 1. Başkanvekili Nusret Onur’a devretti.

Birim müdürlüklerinin faaliyetlerinin alfabetik sıraya göre görüşülmesinin ardından Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile birim müdürleri kendi faaliyetleriyle ilgili meclis üyelerinin sorularını tek tek cevapladı.  

“GES PROJESİNE DEĞİNDİ”
Faaliyet Raporuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan bağımsız meclis üyesi Davut Çakıroğlu, şunları aktardı: “Müzakere ettik ve gördük ki, çok da üzerinde konuşacağımız şeyler yok, sadece yarına dönük yarınlarımıza dönük taleplerimiz var, isteklerimiz var. Şehrimizi görmek istediğimiz, şehrimizde görünmesini istediğimiz bir yönetim şekli var. İnsanlarımızın beklentisine uygun bir talep var. Ben bu duygu ve düşüncelerle performans raporunda olan GES Projesi’nin hayata geçmesini diliyorum. Yaşadığımız afetler bizim buralara da kaynak aktarmak zorunda bıraktı. Faaliyet raporumuzun hayırlı olmasını diliyorum.” 
MHP’li meclis üyesi Süleyman Tomaç ise, faaliyet raporunun gayet olumlu bir şekilde hazırlandığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. 

BU FAALİYET RAPORU TOZLU RAFLARDA KALMAMALI
CHP Meclis Grup başkanvekili Turgay Şahin ise çok iyi bir faaliyet raporunun hazırlandığına vurgu yaparak şöyle konuştu: “Büyükşehirde buranın faaliyet raporunu örnek verdim. Bu kitabı aldığınız zaman Başkan Genç’in ve ekibinin 2022 yılında Trabzon’da yaptığı işi ben burada bulabilirim. Ben Ahmet Bey’e teşekkür ediyorum, önerilerimizi dikkate aldı. Hiçbir şey de gizlemedi. Şeffaf olarak yaptıklarını buraya koydu. Bu faaliyet raporu burada onaylandıktan sonra tozlu raflara kaldırılmamalı. Bu faaliyet raporu her müdürün önünde durmalı. Burada yapılan önerileri dikkate almalı. Ders çıkarmak için bundan yararlanmalılar. Faaliyet raporunun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” 

“OLDUKÇA BAŞARILI BULDUM”
AK Parti Grup Başkanvekili Hüseyin Canım da Ortahisar Belediyesi’nin geçmiş yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da mali disiplini sağladığına dikkati çekerek,  “Belediyemiz geçmiş yıllarda olduğu gibi 2022 yılında sizlerin sayesinde mali disiplini sağlamıştır. Belediyemizin bütün yönetimini ve siz değerli meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Faaliyet raporumuzda 60 performans göstergesinin 56’sında hedef ve hedefin üzerinde bir performans yakaladık. Bunlardan sadece 4 tanesinde öngörülen hedefin biraz altında bir gerçekleşme var. Bütün itibarıyla faaliyet raporumuzu oldukça başarılı bulduğumu ifade ediyorum. 2019 yılında ‘En Mutlu Şehir Ortahisar’ sloganıyla yola çıkmış bir belediye olarak bugüne kadar kıymetli belediye başkanımız Ahmet Metin Genç’in başkanlığında siz değerli meclis üyelerimizin çalışma arkadaşlarımızın katkılarıyla dört yılı geride bıraktık. Emek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 2022 Yılı Faaliyet Raporumu’muzun hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi. 

“ŞEFFAF DAVRANDIK” 
Faaliyet raporuyla ilgili meclis üyelerinin sorularını cevaplandıran Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Hakikaten belediyemiz kurulduğu günden itibaren işimizi samimiyet üzerinde kurgulayarak yapmaya çalıştık. Yapabildiğimizi de yapamadığımızı da aktardık. Halkımızın bize emanet ettiği bütçemizi yönetmekte bütün şeffaflığımızla birlikte davranmaya çalıştık. 2022 yılında kısaca faaliyetlerimizle ilgili bilgi sunmak istiyorum. 14 Mart Tıp Bayramı’nda Sağlıkçılar Parkımızı hizmete açtık. Yine 10 Ocak’ta Basın Tarihi Müzemizi açtık. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bize devredilen Ortahisar Spor Kompleksimizi hizmete açtık. Çukurçayır’da Doğapark projemizi tamamladık. Yakında hizmete açılacak. Tarihi Hasanpaşa Hamamı’nda restorasyon çalışmalarımız bitti. Dijital Kütüphanemizi hizmete açtık. Özellikle öğrenciler buradan yararlanıyor. Çok güzel bir mekân oldu.” dedi.  

whatsapp-image-2023-04-06-at-171601