Spor Toto Süper Lig’in 18’inci haftasında Göztepe’yi ağırlayacak Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Miralem Pjanic, antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Pjanic, "Şu an takımım Beşiktaş ve burada kalma konusunda şüphem yok. Harika taraftarı bırakıp gitmeyi düşünmüyorum" dedi.  

"KENDİMİ DAHA İYİ HİSSEDİYORUM"

Takımın ihtiyacından dolayı beklenenden erken forma giydiğini söyleyen Pjanic, "Kendimi daha iyi hissediyorum. Sakatlıktan beklenenden önce döndüm. Çünkü takımın ihtiyacı vardı. En iyi formumla dönemedim, özgüvenim de artıyor. Hocamızla birlikte bir şeyleri düzeltmeye çalışıyoruz, iyi bir atmosfer var. Takımın özgüveni artmaya başladı" şeklinde konuştu.

"SEZON SONUNA KADAR BURADAYIM"

Sezon sonuna kadar takımda kalacağına vurgu yapan Pjanic, "Şu an takımım Beşiktaş ve burada kalma konusunda şüphem yok. Harika taraftarı bırakıp gitmeyi düşünmüyorum. Sezon uzun, lig ve kupa maçları var. Kazanmaya çalışacağız" dedi.  

"BURADA ÖZEL BİR ŞEY VAR"

Süper Lig’e gelmeden önce Türk taraftarın coşkusunu bildiğini söyleyen Pjanic, "Buraya gelmeden Türk taraftarların coşkusunu biliyorum, büyük stadyumlarda oynadım ama burada özel bir şey var. Başarılar elde etmeye geldim. Sezon uzun, kupa ve lig maçları var. Taraftarın sevgisine karşılık verebiliriz" ifadelerini kullandı.

"SERGEN YALÇIN’IN YAPTIKLARI TARTIŞILMAZ"

Eski teknik direktörü Sergen Yalçın için de Pjanic, "Çok saygı duyduğumuz bir isim. Yaptıkları tartışılmaz, futbolda böyle ayrılıklar var. Önümüzdeki sürece maç maç bakıyoruz. Özgüvenimiz yerine geliyor. Takım arkadaşlarım da şu anki durumdan mutsuz ama iyi bir takımımız olduğuna inanıyorum. İyi çalışıyoruz, hocamızla ilişkilerimiz iyi. Maç maç düşünüyoruz. Hedefimiz önümüzdeki her maçtan 3 puan almak ve Şubat-Mart ayında geldiğimiz yeri konuşabiliriz" açıklamasında bulundu.

"LİGİN EN ORGANİZE TAKIMI TRABZONSPOR"

Trabzonspor’un ligde en iyi organizasyona sahip takım olduğunu belirten Pjanic, "Taktiksel olarak Avrupa’ya göre daha az organize olan bir lig. Ligin lideri Trabzonspor ligin en organize takımı, kusursuz bir futbol oynamıyorlar ama organizeler. Bizimle oynadıkları ve kaybettiğimiz maçta organizasyon eksikliğimiz nedeniyle kaybettik. Bunu gidermeye çalışıyoruz. Organizasyonu iyi yapan ve az gol yiyen takımlar şampiyon oluyorlar" şekline konuştu.