Lyon’da Gezilecek En Güzel Turistik Yerler Lyon’da Gezilecek En Güzel Turistik Yerler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! COVID-19'un yeni varyantı Eris, Türkiye’de aynı ilde 9 kişide birden tespit edildi! İşte detaylar…

COVID-19 Omicron varyantı Eris dünyanın pek çok ülkesinden sonra Türkiye’de de tespit edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, acı bilançoyu duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları…

Bakan Koca, Türkiye'de aynı ilde 9 kişide Eris varyantının bulaşmış olduğunu duyurdu. Bu vatandaşlar yurtdışı temaslılar ve aynı ilde bulunuyorlar. Koca, vatandaşlara aynı tedbirlere uymaları ve gündelik yaşama devam edilmesi gerektiğini hatırlattı.

Fahrettin Koca, bu durumun endişeye yol açmayacak bir gelişme olduğunu da belirtti. Eris varyantının hasta etme gücü çok düşük olarak bildirildi. Yapılan incelemelerde 9 kişide Eris varyantı görüldü. Başka ülkelerde yaygın olan virüsün Türkiye'de çıkmasının muhtemel olduğunu söyleyen Bakan Koca, kronik hastaların ve yaşlıların iyi korunması gerektiğinin de altını çizdi.

Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) gelen açıklamaya göre, COVID belirtileri gösteren kişiler yakından takip edilmeli. Eris varyantı 7 vakadan birinde tespit edildiği için hızla yayılma potansiyeli yüksek olarak belirtildi. Belirtileri koronavirüs ile çok benzer.