TFF 1.Lig'in güçlü ekiplerinden Sakaryaspor geçtiğimiz Pazar günü sahasında Beyçimento Bandırmaspor'u konuk etti. Çekişmeli anlara sahne alan mücadeleyi Sakaryaspor Hurşit (3) ve Woolery'nin golleriyle 4-2 mağlup etmişti. 

Yeşil Siyahlılar bu mücadelede yaşanan saha olayları ve Nalepa'nın kural dışı hareketi sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na Sevk Edildi.

PFDK tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

SAKARYASPOR A.Ş. Kulübü'nün 20.11.2022 tarihinde oynanan SAKARYASPOR A.Ş.-BEYÇİMENTO BANDIRMASPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca"saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca, "usulsüz seyirci alınması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareket" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatı'nın 7. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

SAKARYASPOR A.Ş. Kulübü futbolcusu MICHAL JAN NALEPA'nın aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 21.11.2022 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.