Samsung Galaxy Z Fold 5 yakında tanıtılacak. Cihazın kapak ekranı, ağırlığı ve daha fazla detayı belli oldu.

Oppo Reno 10 Pro Plus pil ve şarj detayları belli oldu Oppo Reno 10 Pro Plus pil ve şarj detayları belli oldu

Samsung'un Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Güney Koreli teknoloji devinin bu katlanabilir akıllı telefonları duyurmak için Ağustos ayında bir Galaxy Unpacked etkinliği düzenlemesi muhtemel. Haber kaynağı Ice Universe, Z Fold 5 ve Z Flip 5 ile ilgili önemli ayrıntıları sızdırdı.

Samsung Galaxy Z Fold 5 Özellikleri

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip, yeni su damlası menteşe teknolojisi ve yeni ekran teknolojisi ile donatılacak. Her iki cihaz da IPX8 dereceli su geçirmezlik sunacak.

Galaxy Z Fold 5'in boyutu, selefi Galaxy Z Fold 4'ten yalnızca 0,2 mm farklı olacak. Z Fold 4 gibi 6,2 inçlik bir dış ekrana sahip olacak. Görünüşe göre yeni menteşenin uygulanması nedeniyle , iki yarı arasındaki boşluk azalacaktır. Dolayısıyla Samsung Galaxy Z Fold 5'in kalınlığı katlandığında 13.x mm civarında olacaktır. Z Fold 4 yaklaşık 263 gram ağırlığındayken, Z Fold 5'in yaklaşık 254 gram ağırlığında olması bekleniyor.

Galaxy Z Flip 5 gibi, Z Fold 5'in de Galaxy yonga seti için Snapdragon 8 Gen 2'ye sahip olması bekleniyor. Yakın tarihli bir rapor, cihazın Galaxy S23 Plus'ta bulunan kamera kurulumunun aynısı olan 50 megapiksel (ana) + 12 megapiksel (ultra geniş) + 10 megapiksel (telefoto) üçlü kamera ünitesine sahip olacağını ortaya koydu.