Trabzonspor'da gösterdiği performansla büyük beğeni kazanan ve daha sonra olaylı bir şekilde Galatasaray'ın yolunu tutan Selçuk İnan suskunluğunu bozdu.

Socrates'e konuşan Selçuk Trabzonspor'da ve Galatasaray'da geçirdiği dönemlerle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Galatasaray'daki yardımcı antrenörlük zamanındaki yeniden yapılanmayla ilgili gelen soruya Selçuk İnan, " sezon Galatasaray'da sorunlar hep vardı ama halının altına süpürülmüştü. Samimi gibi gözüküyordu herkes ama değilmiş. Galatasaray'da oynamak kolay değil. Bizim aldığımız oyuncuların hemen şampiyonluğa odaklanması ve şampiyonluğu hedeflemesi çok kolay değildi. İşler kötü gittiğinde ayrılık olacağını bilseydi Fatih Terim, buna izin vermezdi, daha tecrübeli daha önemli oyuncular istenebilirdi" cevabını verdi.

TRABZONSPOR'DAYKEN KÖTÜ OLAYLAR YAŞANMIŞTI

Futbolculuk döneminde Fenerbahçe'den iyi bir teklif aldığını açıklayan Selçuk İnan, "O sene Fenerbahçe ya da Beşiktaş'a gitmiş olsaydım o takım şampiyon olurdu. Çünkü hakikaten iyi katkılar vermiştim. Fenerbahçe'nin çok iyi bir teklifi vardı. Trabzonspor'dayken kötü olaylar yaşanmıştı. Ama kötü olaylar başlamadan önce Fenerbahçe ilgileniyordu. Hayaldi benim için, aşktı Galatasaray" diye konuştu.

Trabzonspor Taraftarından Örnek Davranış Trabzonspor Taraftarından Örnek Davranış

"TRABZONSPOR BAŞKANI, AZİZ YILDIRIM'I ARADI"

Manisaspor'dan Trabzonspor'a transfer sürecini anlatan Selçuk İnan, "Alex, ben Manisaspor'da oynarken 'en beğendiğim oyuncu Selçuk İnan' demişti. Zico beni çok istiyordu o dönem. Fenerbahçe aldı beni önce. Ben Trabzonspor'a gitmeden önce Fenerbahçe kulüple anlaştı. Ersun hoca bu işi bozmak için çok uğraştı. Fenerbahçe beni bonservisimle aldı Manisaspor'dan. Ersun hoca beni aradı 'ne olursa olsun benim takımıma geleceksin' dedi. 'Hocam siz çok istiyorsanız sizin takımınızda oynamaktan gurur duyarım' dedim. Trabzonspor Başkanı, Aziz Yıldırım'ı aradı ve beni Trabzonspor'a verdiler" ifadelerini kullandı.