Ankara Trabzonsporlu İş İnsanları ve Bürokratları Derneği Başkanı Süleyman Adanur, Trabzonspor'un en büyük gücünün birlik, beraberlik ve şampiyonluğu getiren kenetlenme ruhu bulunduğunu söylemiş oldu. Adanur, bu sıkıntılı süreçte elini taşın altına koyan Ertuğrul Doğan'a da her türlü desteğin verilmesi icap ettiğini belirtti.

Ankara Trabzonsporlu İş İnsanları ve Bürokratları Derneği Başkanı Süleyman Adanur, Trabzonspor'un 5 yıl içinde yaşamış olduğu başarılara kolay ulaşmadığını söylemiş oldu. Adanur, "2021-2022 sezonunda yaşanan şampiyonluk kolay gelmedi. Büyük bir mücadele ve emek ortaya koyuldu. Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulları, söz konusu dönemde hepimizin hayalini kurduğu Spor Toto Süper Lig şampiyonluğuna ulaşmamızı sağlamış oldu. Ziraat Türkiye Kupası ve iki Süper Kupa'yı müzemize getirerek bizlere büyük sevinçler yaşattı. Ağaoğlu ve ekibi, Trabzonspor evveliyatına geçerek ve bordo-mavi gönüllerde taht kurdu. Gelinen noktada hedefe ulaşmanın verdiği mental bitkinlik rehaveti getirdi ve şampiyonluk sonrasındaki sürecin iyi yönetilememesinde etkili oldu" diye konuştu.

Trabzonspor toplumunun yaşanmış olan kan değişimlerinden daha da güçlenerek çıktığını vurgulayan Adanur, 25-26 Mart'ta yapılacak kongrede tek listeyle seçimlere girecek Ertuğrul Doğan'a destek olunması icap ettiğinin altını çizerek, "Trabzonspor'u sportif ve mali açıdan bekleyen zorluklar var. Bunların çözüme ulaşması gerekiyor. Bu sıkıntılı süreçte elini taşın altına koyan Doğan'ın, bu cesareti büyük saygıyla karşılanmalı ve toplum olarak kendisine destek verilmeli. Ertuğrul Doğan ve ekibinin doğru planlamalarla kulübümüzü yeniden o coşku duyulan günlerine kavuşturması için elimizden gelen tüm desteği sağlamalıyız" ifadelerini kullandı.

Adanur, Trabzonspor toplumunun zor günlerde kenetlenme ruhunu ortaya koyabilen büyük bir aile bulunduğunu belirterek, "Bizim en büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz ve şampiyonluğu getiren kenetlenme ruhu. Camia ve taraftarı ile tek yürek olan bir takımın aşamayacağı hiçbir engel, ulaşamayacağı hiçbir başarı yok. Taraftarlarımızın da desteğiyle bunu sağladığımızda sıkıntılı günleri geride bırakıp yeni başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bizler Trabzonspor sevdalıları olarak şehrimizin ve ülkemizin marka kıymeti olan kulübümüzün her vakit yanında olmaya devam edeceğiz. Trabzonspor'umuzu aydınlık yarınlara taşımak için elimizden gelen çabayı sarf etmekten asla geri durmayacağız" dedi.