Trabzonspor Ligin En Skorer Takımı Oldu Trabzonspor Ligin En Skorer Takımı Oldu

Süper Lig'e yükselmeyi hedefleyen Sakaryaspor, transfer çalışmaları kapsamında rotasını Trabzon'a çevirdi.

Sakaryaspor’un, takımı güçlendirmek adına Trabzonspor'un iki genç yeteneği Murat Cem Akpınar ve Kerem Baykuş'u kadrolarına katmak istediğini öğrendi.

Son dönemde Sakaryaspor'un gösterdiği performans ve takımın hedefleri göz önünde bulundurulduğunda, transfer çalışmalarının hız kazandığı görülüyor.

Bu doğrultuda, Sakaryaspor'un iki genç yetenekle ilgilendiği ortaya çıktı. Bordo Mavililer'de forma giyen Murat Cem Akpınar ve Kerem Baykuş, Sakaryaspor'un transfer listesinde üst sıralarda yer aldığı kaydediliyor.

Sakaryaspor'un, genç futbolcuları bir sezonluğuna kiralama planları yaptığı ve yakın bir zamanda Trabzonspor yönetimi ile temas kurmayı hedeflediği belirtiliyor.

Taraftarlar, bu transferin gerçekleşmesi halinde takımlarının daha da güçleneceğine inanıyor.

Murat Cem Akpınar, 1999 doğumlu bir orta saha oyuncusu olarak dikkat çekiyor. Genç futbolcu, Trabzonspor altyapısından yetişmiş ve geçen sezonu Giresunspor’da kiralık olarak geçirmişti. Süper Lig deneyimi bulunan oyuncunun, Sakaryaspor’a büyük katkı vereceği kaydediliyor.

KEREM, GEÇEN SEZON 13 GOL ATTI, 8’DE ASİST YAPTI

Kerem Baykuş ise 2000 doğumlu bir orta sahada on numara pozisyonunda görev alıyor.  Kendisi de Trabzonspor altyapısında yetişmiş ve geçen sezonu Trabzonspor’un pilot takımı 1461’de kiralık olarak geçirdi. Kerem süre aldığı 34 maçta, orta sahada görev almasına rağmen 13 gol atmış, 8’de asist yaparak toplamda 21 gole katkıda bulunmuştu.