rkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yapılan duyuruya göre 36 yaşından küçük en az ön lisans mezunu personel alımı yapacak. TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi.

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü işyerlerine belirsiz süreli işçi olarak 8 tren teşkil işçisi alınacaktır. İşgücü taleplerimiz İŞKUR’da 22.11.2022-28.11.2022 tarihleri arasında yayınlanacaktır.

TCDD yayımladığı ilana göre 7 farklı şehirde olmak üzere Tren Teşkil işçisi alımı yapılacak. Buna göre;

  • İstanbul 1 Kişi,
  • Tekirdağ 1 Kişi,
  • Kars 1 Kişi,
  • Elazığ 2 Kişi,
  • Diyarbakır 1 Kişi,
  • Bitlis 1 Kişi,
  • Gaziantep 1 Kişi,

Screenshot (31)

image_7278

Başvuru yapacak adayların bilmesi gereken hususlar, istenilen belgeler, sağlık şartları ve okul bölümleri aşağıda belirtilmiştir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

TCDD Kamu personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

TCDD Tren Teşkil İşçisi alımı için başvurularda özel olarak, Yaş, Eğitim, KPSS şartları aranacak.

KPSS Şartı nedir?

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Eğitim Şartı:

Ön Lisans seviyesinde Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik, Makine, Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik, Elektronik Teknolojisi Deniz Elektroniği, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Gemi Elektroniği, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Raylı Sistemler İşletmeciliği, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, Raylı Sistemler Teknolojisi, Demiryolu Araçları, Mekatronik, Mekatronik Teknolojisi mezunu olmak.

Yaş Şartı:

Adayların ilan tarihi itibariyle adayların 36 yaşından gün almamış olması şarttır.