İSTANBUL (AA) - Türk Ekonomi Bankası (TEB), 2007 yılından bu yana Tarım Bankacılığı alanında sunduğu ürün ve hizmetlerle hem ülke ekonomisinin gelişmesi hem de üreticilere destek olmak için çalışmalarına devam ediyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, TEB, ülke genelindeki tüm üreticilerin 14 Mayıs Çiftçiler Günü'nü kutladı. Banka, bu kapsamda üreticilerin finansmana erişimde en büyük destekçisi TEB Harman Kart'ta ek faizsiz dönem avantajı ve yeni iş birlikleriyle tarım kredilerinde mayıs ayına özel avantajlı faiz oranı ve 3 yıla varan vade seçenekleri sunuyor.

Üreticilerin temel girdilerinin temininde çok önemli bir rol oynayan ve faizsiz dönem avantajı ile geri ödeme imkanı sunan TEB Harman Kart, üreticilerin akaryakıt, gübre, zirai ilaç, tohum ve yem gibi ihtiyaçlarını kolayca temin etmesini hedefliyor.

Üreticiler, TEB'in sektörün öncü kurumları ile gerçekleştirdiği iş birlikleri kapsamında alışverişlerinde 5 aya varan vade ve sıfır faiz avantajından da yararlanabiliyor.

Çiftçi Kayıt Sistemi entegrasyonu sayesinde üreticiler sadece TC kimlik numaraları ile ek evrak ve belge temin etmek zorunda kalmadan saniyeler içinde minimum evrakla veya evraksız bir şekilde kredi kullanabiliyor.

Banka, tarım kredilerine ek olarak, sigorta ürünleri ile finansal ürün yelpazesini çeşitlendirerek üreticilere hızlı ve pratik bir şekilde ihtiyaç duyduğu hizmeti sunuyor.


- "Müşterilerimize hızlı ve minimum temasla bankacılık hizmeti sunmaya özen gösterdik"


Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz, Türkiye ekonomisinin yaklaşık dörtte birini istihdam eden tarım sektörünün ülke ekonomisi için önemli rol oynadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Salgın döneminde önemini bir kez daha anladığımız ülkemiz tarımı ve çiftçilerimizin artan işletme sermayesi ihtiyacına destek olmak için çalışıyoruz. Çiftçimizin özellikle bu dönemde şubeye gelmeden de bankacılık hizmetlerimizden faydalanabilmeleri için süreçlerimizi dijitalleştirdik. Tarımsal finansmana ihtiyaç duyan müşterilerimize hızlı ve minimum temasla bankacılık hizmeti sunmaya özen gösterdik.

Şubelerimizin yanı sıra tarım ağırlıklı ilçelerde hizmet verdiğimiz Tohum şubelerinde de çoğunluğu ziraat mühendisi olan, sektörü yakından tanıyan, çiftçilerin finansal ihtiyacını doğru belirleyerek doğru hizmeti sunan, deneyimli kadrosu ile bankacılık hizmeti veriyoruz."