Akıllı cep telefonları geliştikçe sorunları da bir o kadar büyümeye devam ediyor. Android telefonlarında çift sim kart okumuyor gibi şikayetleri olan kullanıcılar için ufak bir önerimiz olacak. Sim kart okumuyor veya şebeke gözükmüyor gibi sorunlar aslında öyle çok büyütülecek bir problemler değil. Telefonlarımız büyüdükçe sim kartlarımız da bir o kadar küçüldü. Küçülen sim kartlar doğal olarak sorun oluşturmaya başladı.

TELEFON SİM KARTINI NEDEN OKUMAZ?

Öncelikle telefonunuzun sim kartını çıkarın tekrar takın daha önce de dediğimiz gibi küçülen sim kartların en büyük sorunu tam yerleşmemiş yada yanlış yerleştirilmiş olmasındandır.

Tekrar kontrol edip baktığınızda sorun hala devam ediyor ise sim kart yuvasını önce kontrol edin herhangi bir yabancı madde var mı yok mu. Toz bile olabilir, kontrol ettikten sonra güçlü bir şekilde üfleyin ve sim kartı tekrar yerleştirin.

Telefon açıldığında sorun devam ediyor ise son olarak başka bir sim kart takın. Sorun sim kartta da olabilir. Farklı bir sim kart taktığınız halde sorun devam ediyorsa donanımsal bir sorun var demektir. Telefonunuzu servise göndermenizi tavsiye ederiz.