Trabzon'un en önemli turizm merkezlerinden Çal Mağarası sağanak yağış sebebiyle girişlere kapatıldı. İşte son dakika gelişmesi...

Trabzon ve O İllerde Hava Durumuna Dikkat! Okullarda Hastalık Riski Var! Trabzon ve O İllerde Hava Durumuna Dikkat! Okullarda Hastalık Riski Var!

Son dakika haber... Trabzon Çal Mağarası girişlere kapatıldı. Kentte tüm gün boyunca etkili olan sağanak yağış sebebiyle, şelalenin debisi yükseldi. Mağaranın ağzı sularla kaplandı. Şelale sularının akışı hızla artınca, güvenlik tehlikesi başladı. Vatandaşları koruma amacıyla mağaranın girişi kapatıldı. Ayrıca mağaraya ulaşım sağlanan yol da tamamen göle döndü.

Düzköy ilçesindeki turistik noktada akıl almaz bir doğa olayı yaşandı. Çal Mağarası çevresindeki şelalenin suyuyla ve sağanak sularıyla tıkandı. 

İçerisindeki sarkıt, dikit, şelale, gölet ve derelerle dikkat çeken tarihi mağaranın deniz seviyesinden 1050 metre yükseklikte bulunması da çare olmadı.

Mağarada görevli personel, suyun yükselmeye başladığını anlayınca derhal güvenlik tedbirlerini alarak turistleri tahliye etti. Neyse ki olayda can kaybı yaşanmadı.

Çal Mağarası güzergahında iri su birikintileri oluştu. Şelalenin debisi eski düzenine dönene dek mağara ziyarete açılmayacak.