Trabzon’da yaşayan vatandaşlara önemli bir uyarı yapıldı. Sohbet et – para kazan taktiği nedir? Dolandırıcılık vakasında işte son nokta!

Trabzon Emniyet Müdürlüğü, son olarak kentte pek çok vatandaşın başına gelen acı bir olayla ilgili bilgilendirme mesajı yayınladı. Yeni bir dolandırıcılık taktiği olan "Sohbet et para kazan" yöntemine karşı vatandaşlar uyarıldı.

Trabzon'da Yayla Evine Ateş Açıldı: 1 Yaralı Trabzon'da Yayla Evine Ateş Açıldı: 1 Yaralı

İl Emniyet Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, son dönemde artan 'Sohbet ederek para kazan' adlı yönteme ve benzer sahte uygulamalara dikkat çekti. Kimsenin kişisel bilgilerini telefon veya internet üzerinden başkalarıyla paylaşmaması rica edildi. Bu kişi ve kurumlara itibar edilmemeli ve mutlaka emniyete bildirilmeli.

Hem kazanç sağlamayan hem de vatandaşların bilgilerini alıp dolandırmaya kalkan çeteler emniyet tarafından ablukada. Bu uygulamalara değil kayıt olmak ve bilgi vermek, ön ödeme yapanlar bile oluyor.

Bir iş karşılığı verilecek olan para ödülünü dürüst bir kurum ön ödemesiz verecektir. Sosyal medyada artan bu tip ilanlara karşı tedbirli olun. Trabzon Emniyetinden gelen son uyarıda, "Görev karşılığı vaat edilen para ödülünü alabilmek için herhangi bir ön ödeme yapmayın.” açıklamasına yer verildi.