Genç'in Park Öfkesi!

Genç, Türkiye’nin içinde bulunduğu süreci, 1 Kasım seçimlerinin önemini dile getirdikten sonra çalışmalarını anlattı.

Genç'in Park Öfkesi!
banner818
 AK PARTİ Ortahisar İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Ortahisar Belediye Başkanı Avukat Ahmet Metin Genç, Türkiye’nin içinde bulunduğu süreci, 1 Kasım seçimlerinin önemini dile getirdikten sonra çalışmalarını anlattı.

Yerel basında yer alan ve şehit adını taşıyan bir parkın, satılmak istendiğine ilişkin iddialara ağır eleştiri getiren Genç, “Satılan yer park değil, parka bitişik parseldir. Parkla hiçbir alakası yoktur. Bu açıklamayı izandan yoksun yazarlara cevap olarak değil, teşkilatıma doğru bilgi vermek için yapıyorum.” dedi. 

ŞEHİTLERE RAHMET DİLEDİ

AK Parti davasının şahsi ikbal davası olmadığına vurgu yapan Başkan Genç, “Halkımız bize bu dönem tek başına iktidarı vermediği için hepimiz özeleştiri yapalım. Eksiklerimizi de tespit ederek yola o şekilde devam edeceğiz. Bu dava şahsi ikbal davası değildir. Dava milli davadır, dava İslam davasıdır, dava memleketin ikbal davasıdır. Bu seçim bu açıdan çok değerli arkadaşlar.” sözlerine yer verdi. Başkan Genç terör saldırıları sonucu şehit olan Trabzonlu polis memuru Ahmet Çamur ve Soner Yıldırım’ı rahmetle ve minnetle anarak Gaziler Günü olması nedeniyle bütün gazilerin gününü kutladı.

İDDİALARA CEVAP VERDİ

Başkan Genç konuşmasının ilerleyen bölümlerinde Ortahisar Belediye Meclisi’nin Şehit Asteğmen Umut Karakaş Parkı’na bitişik bir parselin satışıyla ilgili aldığı kararın bazı basın yayın organlarında ‘Ortahisar Belediyesi şehit adını taşıyan parkı satıyor’ şeklinde haberleştirilmesine tepki gösterdi.

Ortahisar’da yeşili artırmak için söz verdiğini kaydeden Başkan Genç, “Yani yeşili ne kadar artırabilirsek başlı başına o kadar başarılı olacağız dedik. Geçtiğimiz günlerde belediye meclisimizde şehidimizin adıyla müsemma bir parkımızın bitişiğinde bulunan bir parselin satışıyla ilgili karar aldık. Ama maalesef bunu bir izandan yoksun yazarlara cevap olarak söylemiyorum.  Teşkilatımızın doğru bilgilendirilmesi adına söylüyorum. Bunu çarpıtanlar vay efendim Ortahisar Belediyesi şehit adıyla anılan parkı satma kararı aldı. İnsaf yahu. Ortahisar Belediyesi olarak dört mahallemizde dört tane park yapıyoruz. Ama maalesef parkı satıyor diye; bizleri, sizleri bu teşkilatı karalamaya çalışıyorlar. Satışına karar verdiğimiz parselin bu parkla hiçbir şekilde alakası yoktur. Park ile satışa konu olan alan birbirinden ayrı alanlardır. Biz gerçek eleştirilere saygılı olmakla beraber, çarpıtmalara, saptırmalara, izandan yoksun eleştirilere de gereken cevabı vereceğiz. Zaten bütün bunların cevabını 1 Kasım’da hep beraber vereceğiz.”sözlerine yer verdi.

BÜYÜK ORTAHİSAR PROJESİ HAYATA GEÇECEK

Başkan Genç konuşmasının son bölümünde Ortahisar Belediyesi’nin yürüttüğü projelere değindi. Zağnos ve Pelitli kentsel dönüşüm projelerini hızlı bir şekilde hayata geçirmek için çalıştıklarını kaydederek, “Zağnos Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 4. Etabında burada bulunan 25 dönümlük alanı hizmet binalarımızla birlikte büyük bir Ortahisar projesi haline getireceğiz. Pelitli Kentsel Dönüşüm projesinde 132 binanın 128’ini yıktık. Ve bu projeyi hızlıca hayata geçireceğiz. Muhtarlarımızla yaptığımız toplantılarda öne çıkan yol sorunlarını çözmek yoğun bir mesai harcadık, yoğun bir yatırım yaptık. Yaklaşık 70 bin ton asfalt döktük. Yüksek mahallelerde 11 bin m3 de beton yol yaptık. Yeterli mi gayet tabi yeterli değil. Bir hedefimiz var. Sizlerin de desteğiyle görev süremizin sonuna kadar 85 mahallemizin tamamının yolunu beton ya da asfaltlayarak vatandaşlarımızın hizmetini sunacağız. Bu konuda kararlıyız ve imkanlarımız var.” diye konuştu.

BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAM

Ortahisar Belediyesi’nin Kurban Bayramı hazırlıklarını anlatan Başkan Genç vatandaşların daha temiz ve sağlıklı şartlarda bayramlarını geçirmeleri için hazırlıkların tamamlandığını ifade ederek şu uyarılarda bulundu: “Sizden rica ediyorum, Akyazı’da ve belediyemizin tespit ettiği alanlarda kurbanlarınızı kesiniz. O kötü görüntüleri görmeyelim. Çünkü ibadet ediyoruz, ibadetimizin ruhuna uygun olarak temizliğe önem vermeliyiz. Ben bu vesileyle bütün teşkilatımızın bayramını tebrik ediyorum, kutluyorum.”

Ortahisar Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda yapılan AK Parti Ortahisar İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, AK Parti Milletvekili Adayları Salih Cora, Ergin Aydın ile Gençlik ve Kadın Kolları’ndan çok sayıda partili katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2015, 23:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER