Muharrem Usta Onun İşine Son Verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve annesine sinkaflı sözler söyleyen Medikal Park doktorunun işine son verildi

Muharrem Usta Onun İşine Son Verdi

Şehit cenazesinde yumruklara maruz kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 88 yaşında vefat eden annesi Yemuş Kılıçdaroğlu’na yönelik, ‘Kızılbaşı niye mi yumrukladı, anasını ….. dua etsin’ diye paylaşım yapan beyin cerrahi MahmutAslan’ın görevine Medikal Park Htaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta tarafından son verildi.

Ankara Çubuk’taki Şehit cenazesinde linç girişimine maruz kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 88 yaşında vefat eden annesi Yemuş Kılıçdaroğlu’na yönelik,  “Kızılbaşı niye mi yumrukladı, anasını ….. dua etsin” diye paylaşım yaptığı iddia edilen beyin cerrahi MahmutAslan’ın   İmamoğlu için ise, " “Hastir ordan yahudi dölü” şeklinde ifadeler kullandığı ileri sürüldü. Aslan’ın bu paylaşımlarının ardından Trabzonspor eski Başkanı ve Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, yine sosyal medyadan bir açıklama yaparak,  “İnsan Kaynakları birimimiz konuyla ilgili kişinin savunmasını alarak hukuk birimimize aktarmıştır. Kurum içi yaptığımız değerlendirme sonucu ilgili kişinin işine son verilmiştir” ifadelerini kullandı. 

Trabzon Tabip Odası Yasal Süreç Başlattı

Konuyla ilgili Trabzon Tabip Odası da konuyla ilgili bugün yazılı bir açıklama yaptı. Tabip Odası’ndan yapılan açıklama, paylaşımın üzüntüyle öğrenildiği ifade edilirken, “CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve merhum annesine hakaret içeren bu paylaşımı nedeniyle Uzm. Dr. Mahmut Aslan’ı kınıyoruz. Her insanın siyasi bir düşüncesi olabilir ama bu düşencenin etkisiyle, kendisi gibi düşünmeyen insanlara hakaret etmesi kabul edilemez. Trabzon Tabip Odası olarak; dini, dili, milliyeti, siyasi görüşü ne olursa olsun, her vatandaşımıza karşı eşit mesafede olduğumuzu, hiç kimseye karşı böyle bir paylaşımı kabul etmemizin ve onaylamamızın mümkün olmadığını kamuoyuna ilan ederiz. İlgili hekim hakkında gerekli yasal süreç odamızca uygulanacaktır” ifadeleri kullanıldı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 9 ay Önce

Yakışmış başkana. Trabzon insanına yakışan akıl ve sağduyudur

Akrep
Akrep - 9 ay Önce

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar...

SIRADAKİ HABER