Trabzon'da öğrencilerin örnek davranış

Yurtlarda kalan öğrenciler, şehit aileleri ile iftarlarını açıyor. Harçlıkları ile kumanya paketleri hazırlıyor.

Trabzon'da öğrencilerin örnek davranış

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalan üniversite öğrencileri, Ramazan ayında çok anlamlı etkinliklere imza atıyor. 

Yurt Hizmetleri öğrencileri, yoğun ders programları arasında yaptıkları birbirinden güzel çalışmalarla takdir topluyor. Kendi harçlıklarından topladıkları paralarla ramazan kumanya paketleri hazırlayıp ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor. Bunun yanında yurt idarecileri tarafından tespit edilen şehit aileleri ile de irtibata geçen öğrenciler, kendi hazırladıkları yiyeceklerle o aileye ziyarete gidip birlikte iftarı açıyorlar, sohbet edip moral aşılıyorlar.

İl Müdürü Birdal Öztürk, “Çok duyarlı bir gençliğimiz var, çok önemli işlere imza atıyorlar. Hem derslerinde başarılılar, hem de kişilikleri ile örnek oluyorlar. Milli ve manevi değerlerimize böyle sahip çıkan gençlerimizle gurur duyuyoruz. Yardımlaşma ve paylaşma ayı Ramazan’da şehit ailelerin evlerini ziyaret edip evlat hasretlerini bir nebze dindirmeye çalışmaları çok anlamlı, bu duyarlılıklarından dolayı onları kutluyorum” diye konuştu.

“Şehit aileleri ile iftar açmak bize büyük mutluluk ve huzur veriyor” diyen üniversite öğrencileri, “Şehit anne ve babaları ile sohbet etmek, birlikte masa kurup yemek yemenin tadını hiçbir yerde alamayız. Çünkü onlar evlatlarını, bu vatana feda etmiş, yüce insanlar. Onlar şehit ailesi olmaktan gurur duyuyor, biz de onların yanında olmaktan” ifadelerini kullandılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER