Orta Doğu başta olmak üzere, dünyanın pek çok yerinden yabancı turist ağırlayan Trabzon, her yaz Antalya'ya akın eden Rus turistleri bu sonbahar kendine çekti.

Bu sonbahar, Rus turistlerin Türkiye'deki adresi Doğu Karadeniz'in incisi Trabzon oluyor. Dev kruvaziyer gemi kente hareket getirdi.

Astroia Grande adlı devasa kruvaziyer gemisi, Trabzon Limanına demirledi. Rus turist akını ile karşılaşan kentte ekonomik ve sosyal bir hareketlilik başladı.

2023 yılı sonuna kadar 20 sefer yapacak olan Palau bayraklı turistik geminin 11 katlı olduğu biliniyor. 193 metre uzunluğunda, 32 metre genişliğindeki Astroia Grande gemisinde 856 Rus turist, 424 de personel bulunuyor.

Evliya Çelebi Dünya Şehirleri-Trabzon Belgeselinde Akçaabat Tanıtıldı Evliya Çelebi Dünya Şehirleri-Trabzon Belgeselinde Akçaabat Tanıtıldı

Dev kruvaziyer gemi, Karadeniz Limanlarını mesken tutarken, Trabzon durağında şehri boydan boya gezen Rus turistler şehir merkezinde konaklıyor, alışveriş yapıyor ve yöresel lezzetlerin tadına varıyor.