Türkiye-Rusya arasında düzenlenen Trabzon Soçi feribot seferleri sigorta engeline takıldı. TTSO, bu sorunu çözeceklerini kaydetti.

Trabzon’da dolandırıcılık boyut değiştirdi! Emniyet, teslim edilmeyen kargolara karşı uyardı Trabzon’da dolandırıcılık boyut değiştirdi! Emniyet, teslim edilmeyen kargolara karşı uyardı

1 Mayıs 2023 tarihinde ilk seferi düzenlenmek istenmişti. Trabzon Soçi arasında her gün çift yön gerçekleşen feribot seferleri sigorta engeline takıldı.

Rusya-Ukrayna savaşının devam etmesi sebebiyle, Avrupa menşeili sigorta şirketlerinin bu gemilere sigorta yapmak istemediği öğrenildi. Hal böyle olunca sigortasız şekilde sefere çıkılamadı.

Trabzon Ticaret Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, 1 Mayıs tarihinden beri seferlerin yapılamadığını, Trabzon Soçi feribot seferlerinin başlaması için TTSO olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını bildirdi.

Şu sıralar TTSO yetkilileri sigorta şirketleriyle anlaşma yolunda. Eğer bir firmayla anlaşma sağlanamazsa kiralama yöntemi seçilecek. Çelebi, Mayıs ayında Rusya'dan vize kolaylığı istemiş, kısa süreli ve düşük bütçeli kolay vize uygulaması için ülkeden talepte bulunmuştu. İki ülke arasında turizmin ve ticaretin gelişmesi adına vize kolaylığı ve sigorta sorununun aşılması planlanıyor.