Trabzon Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının bugünkü konu başlıklarından biri de turistik yerlerde eksik olan şeylerden biriydi.

KAZAZİYE SEPETİ  TRABZON’DAN DÜNYA’YA KAZAZİYE SEPETİ TRABZON’DAN DÜNYA’YA

Belediye meclisinde CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin tarafından gündeme getirilen yaylalar konusuyla ilgili neler konuşuldu?

Trabzon'a yaz aylarında özellikle Ortadoğu'dan çok sayıda konuk geliyor. Yaylalarda tuvalet bulunmadığı için turizm sezonunda bu boşluk büyük bir soruna dönüşüyor. Her imar değişikliğinde yeni bir turistik tesis yapılmak isteniyor. Yaylalara gelen vatandaşlar çevreyi kirletmek zorunda kalıyor, çünkü etrafta seyyar dahi olsa bir tuvalet yok. Turizm müdürlüğünün görevinin bunu sağlamak olduğunu ve bir önce yaylalara tuvalet yapılması gerektiğini Şahin belirtti.

Başkanvekili Atilla Ataman, "Bu konuda son yıllarda büyük bir farkındalık var. Artık Trabzon’daki pek çok mesire alanında çok kullanışlı tuvaletler var. Eksik olan yerlere de elbette yapılır. Sorun su, su alan yerlerde sıkıntı olmaz” dedi.

Tonya Belediye Başkanı Beşel ise, bu konuda turizm bakanlığından destek alınabileceğini, Trabzon Büyükşehir tarafından da destek alındığını belirtti.