Trabzon Boztepe Seyir Terası ve Yürüyüş Yolu Ziyaretçi Akınına Uğradı Trabzon Boztepe Seyir Terası ve Yürüyüş Yolu Ziyaretçi Akınına Uğradı

Çukurçayır’da taksi durağı yanında park olarak kullanılan alanı ve araç yolunu ‘tapulu arazim’ diyerek şeritle çeviren vatandaş Ali Haydar Saka’ya polis müdahale etti. Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda yolu kullanmak isteyen araçlar şeritle karşılaştı. Polisin müdahalesiyle uzun uğraşlar sonucu ikna edilen vatandaş nihayet yolu açmaya ikna edildi.

“MUHATAP BULAMADIK”

Ali Haydar Saka, “Arazimizi kat karşılığı olarak müteahhite verdik. Arazinin kalan 300 metrekare parçasını ise boşta bıraktık. İş yoğunluğundan ilgilenemedik. En son Ortahisar Belediyesine burayı kamulaştıralım ya da geçici ruhsatla beraber size devredeyim veya bir işletme yapayım dedim. Bunlar olmasa yeri takas yapalım dedim. Mahkemeye de vermek işime gelmedi. Süreç uzadı. Karşımızda muhatap bulamadık. 

Kuzey Ekspres'te yer alan habere göre:

Ortahisar Belediyesi projeyi görmek istedi. Yapacağımız projenin görsellerini istedi. Biz de projemizi sunduk. Yerimizin sınırlarını belirledik. 5-6 ay geçti. Kimseye ulaşamadık. Ben de olumlu olumsuz bir haber bekledim. Ancak arayan soran olmayınca pazartesi akşamı o alanı kapattım. Özel mülktür tabelasını astım. Eğer bana geri dönüş yapmazlarsa muhatap bulamazsam tekrar burayı kapatacağım.” ifadelerini kullandı.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in ise sorunu çözmek için bugün o bölgeyi ziyaret edeceği kaydedildi.

otobus-duragina-ozel-mulktur-tabelasi-asti