Trabzon Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, son dönemde 'teslim edilemeyen kargo' dolandırıcılığına karşı vatandaş bilgilendirildi.

Dolandırıcılık vakaları gün be gün artarken, her seferinde yeni yöntemlere başvuruluyor. Bu kez adres Trabzon ve Emniyet Müdürlüğü son dönemde sıkça yaşanan bir dolandırıcılık vakasına dikkat çekti. Resmi sosyal medya hesabından yapılan duyuruda vatandaşların kargo firmalarına karşı tedbirli ve dikkatli olması gerektiğine dikkat çekildi.

Trabzon'un Yomra İlçesine Saat Kulesi Yapıldı Trabzon'un Yomra İlçesine Saat Kulesi Yapıldı

Siber suçlar sınıfına giren sahte kargo vakalarının şu sıra Trabzon'da artışa geçtiği öğrenildi. Sahte kargo firmaları, vatandaştan ödeme alıyor ve buna rağmen gönderisini sağlamıyor. Bahaneleri ise eksik bilgi. Telefon, adres, kimlik numarası vs gibi bilgilerinin eksik olduğu için kargo teslimatı yapılamadığını söyleyen sahtekarlar son dönemde kargoculuk alanını işgal etti.

Size gelen şüpheli mesajları okumadan engelleyin ve silin. Dikkate de almayın:

Adres bilgisinin veya diğer verilerin eksik olduğu gerekçesiyle teslim edilemeyen kargoların bulunduğu belirtilen mesaj içeriklerine karşı şüpheyle yaklaşın. Mesajda veya e-postada yer alan kaynağı belirsiz bağlantılara tıklamayın. Güncelleme adı altında talep edilen parola ya da kişisel bilgileri paylaşmayın.