Trabzon'da engelli bireyler için özel olarak tasarlanmış bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmete açıldı. Merkez, özel gereksinimli bireylere daha iyi bir diş hekimi deneyimi sunmak için özel ekipman ve eğitimli personele sahip.

Akçaabat ilçesinde Haçkalı Baba Devlet Hastanesi bünyesinde hizmete açılan merkez, tekerlekli sandalye kullananlar ve diğer engelli bireyler için erişilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır.

Engelli bireylerin diş tedavilerini kolaylaştırmak için özel diş hekimi koltukları ve diğer ekipmanlara sahip olan merkezdeki personel, engelli bireylere diş hekimi hizmeti sunmak için özel eğitim almıştır.

Merkez, Trabzon'daki engelli bireyler için önemli bir hizmettir. Engelli bireylere diş hekimi hizmetlerine erişimde daha fazla seçenek sunarak, genel sağlıklarını ve yaşam kalitelerini iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Bayramda sağlıklı tatlı tüketimi için 7 öneri Bayramda sağlıklı tatlı tüketimi için 7 öneri

Trabzon Sağlık Müdürlüğünün girişimleriyle bir ay önce açılan Engelli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Trabzon ve Doğu Karadeniz illerinden ilk hastalarını kabul etmeye başladı. Engelli bireyler için Türkiye'de 25 pilot il belirlendi ve kurulan 10 merkezden biri Trabzon'da hizmet veriyor. Merkezde engelli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik tüm ekipmanlar ve ameliyathaneler de mevcut.